Na zápas budú členovia tímu cestovať charterovým letom.

Futbalisti MŠK Žilina sa už pripravujú na štvrtkový zápas, kedy sa uskutoční 1. predkolo Európskej ligy 2020/2021 proti The New Saints z Walesu. Tento klub má povesť agresívnej hry a hráčov s bohatými skúsenosťami. Na pohárovej scéne sme Walesanov mohli pozorovať s ich typickým ostrovným štýlom hry.

Kapitán družstva si nie je istý výhrou na nadchádzajúcom zápase po tom, čo v sobotu prehrali proti FK Pohronie. Napriek tomu berie súboj ako veľkú výzvu, do ktorej by mali vstúpiť poučení z predošlých chýb. Základom je podľa Jakuba Paura koncentrácia a agresívnejšia hra s vyšším nasadením.

Zápas proti The New Saints sa odohrá na Britských ostrovoch, čo hrá v prospech Walesanov, pretože sa budú pohybovať na domácej pôde. Avšak umelý trávnik je príjemnejší pre Žilinčanov.

Pred zápasom dodržiava žilinský klub všetky pravidlá v súlade s nariadeniami hlavného hygienika SR. Hráči sa nezdržiavajú vo väčších kolektívoch, nenavštevujú verejné priestory, pravidelne si merajú teplotu a pred zápasom musia hráči 4-krát absolvovať koronatest.

Po informáciách spojených s pobytom ŠK Slovan Bratislava na Faerských ostrovoch nechú prísť o šancu hrať. V stredu ráno nastupujú členovia tímu na lietadlo, pričom nevyužijú komerčnú linku. Pre situáciu s koronakrízou si klub zabookoval chartrový let z Piešťan
do Liverpoolu, odkiaľ sa presunie do Wrexhamu.

Po príchode do Walesu má náš tím presne naplánovaný celý deň, počas ktorého bude takisto dodržiavať nastavené opatrenia. Okrem tréningov a zápasu sa bude 33-členný tím zdržiavať iba v hoteli.

Foto zdroj: Facebook

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu