Škriniar s Inter Miláno postupuje aj vďaka gólom Nicala Barella a Romela Lukaku.

Futbalové mužstvá Manchester a Inter Miláno postupujú do vytúženého osemfinále EL so začiatkom 16. augusta. O postupe Manchestru sa rozhodlo v zápase s FC Kodaň. V pondelkovom súboji v Kolíne nad Rýnom Manchester zvíťazil 1:0. O víťazný gól sa postaral Bruno Fernandes.

Semifinálový súper ešte nie je známy, rozhodne sa o ňom v zápase medzi Wolverhampton Wanderers s FC Sevilla. Hráči Inter Milána odohrajú semifinálový zápas s víťazmi zápasu Šachtar Doneck s FC Bazilej.

Do štvrťfinálového zápasu nastúpil hráč zo Slovenska Milan Škriniar v 84. minúte zápasu. Futbalistom Inter Miláno sa podarilo viesť už od 15. minúty. O pár minút neskôr sa nepodarilo skórovať hráčovi Barellovi, ktorý trafil obrancu.

Neúspešný pokus však napravil Lukaku, ktorý skóroval a tak zvýšil skóre na 2:0. Ďalší pokus sa odohral v 23. minúte zápasu kedy Lukaku znovu využil príležitosť, tentokrát ale neúspešne. Naopak súperom Bayeru sa podarilo skórovať a znížiť náskok na 1:2.

Druhý polčas sa niesol v duchu viacerých gólových príležitostí. Hneď v úvode mohol skórovať Gagliardini, ktorému sa však podarilo trafiť spoluhráča. V ďalšom jeho pokuse ho zablokoval Tapsoba.

Zvyšok zápasu sa odohrával striedavo na oboch stranách trávniku. Ku koncu zápasu mohol definitívne Lukaku spečatiť víťazstvo, čo sa mu však nepodarilo. Zápas sa skončil 2:1.

Futbalisti FC Kodaň sa mocnejšieho súpera Manchester nezľakli. Naopak hneď v úvode zápasu mal možnosť skórovať hráč Daramy. Ten však neprešiel cez brániaceho hráča Manchestru.

Počas zápasu padlo niekoľko neúspešných pokusov. O víťazstve sa rozhodlo až v predĺžení. V 4. minúte predĺženia premenil hráč Fernandes jedenástku na rozhodujúci gól.

Foto zdroj: Facebook