Už prvý polčas bol pre futbalistov FC Nitra rozhodujúci.

Futbalový klub FC Nitra sa v rámci odvety barážových zápasov zachránil vo Fortuna lige tým, že zdolal Dubnicu nad Váhom 3:0. V prvom zápase remizovali 0:0, a najbližšie ich uvidíme v najvyššej ligovej súťaži aj v aktuálnom ročníku.

Výsledok zápasu bol jasný už v rámci prvého polčasu. Siedma minúta bola pre družstvo priaznivá, gól strelil Sebastián Kóš a už o trinásť minút po tom premenil pokutový kop na gól Milan Ristovski. Hráči FC Nitra si stav 2:0 udržali až do finále zápasu, kedy dal posledný, tretí gól Tomáš Hambálek.

Druhý vylučovací zápas vo finále Fortuna Ligy medzi FC Nitra a FK Dubnica nad Váhom skončil výsledkom 3:0, pričom na tribúnach fandilo spolu 3075 divákov.

Góly: 7. Kóša, 20. Ristovski (z 11 m), 90. Hambálek.

Rozhodovali: Kráľovič – Weiss, Štrbo, ŽK: Fabiš – Janco, Václav, ČK: 86. Václav (po druhej ŽK)

Na ihrisku v Nitre neboli pred zápasom veľmi dobré hracie podmienky, keďže mokrý terén kvôli predošlému dažďu komplikoval hráčom pohyb. Hneď prvú šancu na gól využili Nitrania, ktorí ho v siedmej minúte premenili a lopta skončila v sieti po zákroku pravačky hráča Kóša. Aj nasledujúci rohová kop v 20. minúte bol pre Nitru priaznivý a skončil takisto úspešne. Po faule Podhorinu Ristovski využil pokutový kop a bol z toho druhý gól. Deväť minút po tom mali šancu súperi, ale  zaváhali. Na to dostali opäť šancu domáci, kedy kop skončil mimo bránky.

Druhý polčas boli hostia omnoho aktívnejší a snažili sa situáciu nakloniť vo svoj prospech, preto viac tlačili na Nitru a veľa času strávili pre bránkou súpera. V 77. minúte centroval hráč Dubnice z pravej strany do šestnástky, ale bránu domácich neohrozil. Ich prevaha pokračovala aj v ďalších minútach a po podpore trénera sa Ristovski pustil proti bráne ale Janček z nitrianskeho družstva loptu spracoval a znemožnil mu akúkoľvek akciu. V záverečnej 90. minúte ešte domáci zaklincovali stav posledným gólom, ktorý strelil Hambálek.