Konžský reprezentant v minulosti pôsobil v AS Monaco, v Girone a v KSV Roeselare v Belgicku

Slovenský futbalový klub FC DAC 1904 Dunajská Streda získal do svojho tímu reprezentanta z Konga, Yhoana Manyho Andzouanu. Ten vo veku 23 rokov podpísal s klubom kontrakt na tri roky, ako informoval klub na svojej oficiálnej webovej stránke.

Andzouana, ktorý bol odchovaný v AS Monaco, bojoval aj za farby španielskej Girony. Takisto pôsobil v belgickom klube KSV Roeselare. Tu odohral 21 zápasov za predošlú sezónu a na konto si pripísal štyri góly.

Sám futbalista vyjadruje radosť nad tým, že má s klubom konečne podpísanú zmluvu a popisuje prvé dni v klube, kedy si stihol prezrieť štadión a tréningové centrum, zoznámil sa so štábom a budúcimi kolegami, s ktorými bude tvoriť na ihrisku jeden tím. Jeho ambíciou je pomôcť klubu dostať sa na vyššie priečky v rebríčku úspešnosti. Kvôli tomu že Andzouana rád objavuje nové krajiny a kultúry, jeho adaptácia na nové prostredie je rýchla a prirodzená. V minulosti už pracovne žil vo viacerých krajinách  a práve na Slovensko sa veľmi tešil.

V rámci konžskej reprezentácie hral s bývalým stredopoliarom pôsobiacim práve v Dunajskej Strede, Simonom Pambouom. Tréner klubu sa po skúsenostiach s týmto hráčom teší aj na spoluprácu s Andzouanom. Na oficiálnom webe Bernd Storck uviedol, že je to inteligentný krídelník schopný hrať z oboch strán. Jeho plusom je rýchlosť a hra jeden na jedného. Pre tím môže byť po začlenení sa do kolektívu veľkou pomocou.

Zdroj foto: instagram.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu