Fryšták zo susednej Českej republiky ako nová posila do bránky Klubu FK Senica podpísal kontrakt na dva roky.

Oficiálna webová stránka českého futbalistu informuje o tom, že podpísal dvojročný kontrakt s klubom FK Senica. Fryšták uvádza, že od ponuky, ktorá mu prišla zo slovenského klubu k podpisu prešiel menej ako týždeň. Aktuálna príprava počas leta je krátka, preto je podľa jeho slov podstatné, aby sa mužstvo skoordinovalo a dokázalo spolupracovať bez problémov na pokyny trénera.

Z prvých postrehov Fryšták skonštatoval, že mužstvo FK Senica je síce mladé, avšak nájde sa tam mnoho talentov, ktoré treba rozvíjať. Dojmy tohto 32-ročného futbalistu zo stretnutí s novými kolegami sú veľmi pozitívne, preto dúfame, že to tak bude aj naďalej.

Prvé zápasy v profi družstve si Fryšták zahral za 1. FC Slovácko a akadémia tohto klubu ho takpovediac vychovala. Následne bojoval za farby mužstva FC MAS Táborsko, Dynamo České Budějovice alebo Bohemians 1905. Jeho posledným družstvom, za ktoré chytal, je Baník Sokolov. Tu pol roka hosťoval. Z jeho ocenení môžeme spomenúť striebornú medailu na Majstrovstvách sveta hráčov do 20 rokov, ktorú získal v roku 2007.

K príchodu nového hráča sa vyjadril aj športový riaditeľ, ktorý zvažoval príchod Fryštáka spolu s trénerom pre brankárov. Na českého brankára sa pozerali ako na futbalistu s mnohoročnými skúsenosťami v rámci najvyššej ligy. Nového človeka v tíme berú ako pomoc pri stabilizácii zostavy brankárov, ktorí sú mladší a od Tomáša Fryštáka dokážu nabrať cenné vedomosti.

Foto: fksenica.eu

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu