Na začiatku stretnutia boli oba tímy veľmi opatrné, preto sa neukázala žiadna šanca na skórovanie. Brankár Nitry mal prácu až po 11 minútach, kedy Gona strieľal na bránku, avšak jeho strela smerovala k žrdi, vďaka čomu ju brankár mohol vytesniť.

MŠK Žilina prehrala na domácej pôde v utorok v rámci druhého kola Fortuna ligy proti Nitre s finálnym stavom 1:2. Predošlé zápasy týchto tímov skončili úplne odlišne. Nitra prehrala proti Slovanu s veľkým debaklom 0:5 a naopak, Žilina sa pre divákmi ukázala a zdolala Senicu so stavom 4:0.

Utorok sa ale niesol v inom duchu a domácim veľmi neprial. Úvod zápasu bolveľmi opatrní, hráči na obidvoch stranách sa nevedeli rozhýbať, a preto sa akcia rozbehla až v 11. minúte. Gona strieľal, ale bránku netrafil, následne sa hostia snažili na domácich zatlačiť protiútokom, ale Žilina tento nátlak zvládla.

V 21. minúte sa Šefčík snažil dostať cez obranu súpera, ale nepodarilo sa mu to, no jeho prihrávka Vrábelovi sa dostala do brvna Petrášovej brány. Dalšie dva protiútoky Žilina takisto zvládla. Sluka mal veľa práce po výkope Faška, ktorý nahral Kuníkovi,  a ten by bez Slukovho zákroku mohol mieriť zblízka na prázdnu bránu.

1. minúta sa niesla v znamení prvého gólu, ktorý bol strelený z ofsajdovej pozície. Po dvojnásobnom striedaní, ktoré prebehlo medzi domácimi cez polčas do druhého dejstva nastúpili ová hráči plní sily a ich tlak na súpera bol omnoho intenzívnejší a súvislejší.

V 55. minúte sa situácia rapídne zmenila a prudká prihrávka Sluku po spracovaní Kurminowskim skončila u Šípoša. 56. minúta priniesla vyrovnanie stavu. Faško sa chytil chyby súperov a v boji proti Petrášovi nezaváhal.

O desať minút neskôr sa stav opäť zmenil na 1:2, kedy Šefčík z rohu prihral Faškovi, a ten hlavičkoval loptu priamo do siete. V 71. minúte zo vzdialenosti 35 metrov strieľal na bránku Kopas, avšak Šípoš túto strelu odrazil.

Nasledujúce minúty sa ešte domáci snažili o vyrovnanie stavu, ale Nitra ich dokázala spracovať a nepustila ich loptu do svojej bránkovej siete. Koniec zápasu ale žiadnu zmenu nepriniesol, Žilina podľahla Nitre 1:2.

Foto zdroj: Facebook