Tréner sa do trenčianskeho klubu dostal z belgického Lokerenu. Predtým sa venoval trénovaniu futbalistov vo Waasland-Beveren alebo NAC Breda.

Futbalový klub AS Trenčín má nového trénera. Je ním Stijn Vreven z Belgicka. Okrem neho do tímu pribudol aj Werner Martens, ktorý má rovnako ako Vreven podpísaný kontrakt na jeden rok.
Nový tréner vyjadruje vďaku a hrdosť za to, že môže viesť práve tento futbalový klub. Vreven sa postupne oboznamuje s klubom, jeho priestormi, novým štadiónom a akadémiou. Stratégiu hry má už pripravenú a teší sa na jej realizáciu.
Napriek ponukám z iných, vyspelejších krajín sa Vreven rozhodol vyskúšať si prácu na Slovensku, kde ešte žiaden klub netrénoval. Klub, v ktorom pôsobil naposledy, sa dostal do zlej finančnej situácie a nakoniec do bankrotu. Preto hneď, keď dostal ponuku z trenčianskeho klubu, dohodol si stretnutie, ktoré skončilo podpisom kontraktu. Belgický tréner dúfa, že týchto mladých talentovaných hráčov čaká o niečo lepšia sezóna.

Jeho filozofiou, ktorú chce uplatniť aj pri tomto klube je nestavať sa do postavenia malého hráča a ostatné kluby považovať za veľkých súperov. Jeho cieľom je udržiavať dominantnú hru a na súperov tlačiť. Základom víťazstva je podľa Vrevena hrať srdcom.
V poslednej sezóne viedol trenčiansky klub hlavný tréner Matthias Kohler a od októbra ho nahradil Norbert Hrnčár. Tomu ale spolu s Richardom Högerom skončila zmluva koncom júna. Finále sezóny preto v klube dotiahol asistent Juraj Ančic. Futbalový klub AS Trenčín sa pod vedením Ančica prebojovalo do semifinále logových vylučovacích zápasov o účasť v Európskej lige UEFA. Napokon ale táto šanca skončila prehrou s Trnavou, po ktorej boli zo skupiny vyradení.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu