Remízový stav sa zmenil až v 86. minúte zápasu. Víťazná strela Tylera Adamsa, tečovaná Stefanom Savičom, rozhodla o víťazstve Lipska.

Liga majstrov už pozná svojho druhého semifinalistu. Je ním tím RB Lipsko. O jeho postupe rozhodlo stretnutie s Atletico Madrid, ktorého futbalisti Lipska porazili so skóre 2:1. Najbližšie ich čaká zápas proti Parížu St. Germain, ktorý sa uskutoční v Lisabone už v utorok, 18.8.

Lipsko si už v 4. minúte zápasu stihlo vybojovať peknú šancu na gól. Marcel Halstenberg, ktorý sa po rohovom kope ocitol v dobrej pozícii na skórovanie, však Lipsku gólový náskok nezískal. 13. minúta priniesla gólovú šancu na opačnej strane ihriska. Prudká strela madridského Yannicka Carrasca bola úspešne zlikvidovaná brankárom Lipska, Gulácsim.

V prvej polovici zápasu malo družstvo Lipska loptu pod kontrolou častejšie než ich protivník. V posledných minútach prvého polčasu si dokonca dokázali vytvoriť ďalšiu príležitosť na gól. Hlavička Dayota Upamecana sa však cez madridského brankára, Jana Oblaka, nedostala.

V druhej polovici zápasu si hlavičkou Daniho Olma tím Lipska vybojoval gólový náskok. Madridský tréner, Diego Simeone, sa po tomto zákroku rozhodol striedať. Na ihrisko tak nastúpil Joao Felix. Ten sa postaral o vyrovnanie na 1:1, keď po faule od Lukasa Klostermanna, v 70. minúte premenil pokutový kop.

Posledným skórujúcim hráčom zápasu bol Tyler Adams. Jeho strela v 86. minúte, tečovaná Stefanom Savičom, napokon rozhodla o výhre Lipska.

Foto zdroj: Facebook