Futbalistom FC Liverpool môžu oslavy víťazstva pokaziť už iba opatrenia obmedzujúce zhromažďovanie, ktoré boli prijaté z dôvodu pandémie. Polícia je pripravená zakročiť.

Hráči FC Liverpool budú môcť už v stredu držať svoju majstrovskú trofej za výhru v Premier League. Trofej si vybojovali už v júni. Čaká ich však ešte posledný zápas tohto ročníka, a to proti tímu Chelsea.

Liverpoolu sa tento kúsok podaril naposledy pred tridsiatimi rokmi. Tréner Jürgen Klopp priznáva, že sa na moment, kedy bude trofej držať v ruke, veľmi teší.

Klopp je na svoj tím nesmierne hrdý. Deň, kedy budú hráči držať trofej v rukách, prirovnáva k Vianociam a majstrovskú trofej k darčeku, ktorý chlapcom doteraz chýbal, hoci sú majstrami už mesiac. Napriek tomu, že tento darček nebude žiadnym prekvapením, radosť z neho bude stále veľká.

Posledné vystúpenie proti tímu Chealsea tak bude mať skôr oslavnú atmosféru. Napriek tomu sa k nemu podľa Kloppa pristupuje rovnako vážne ako k iným. Priznáva aj, že Chelsea nie je ľahký protivník a hráči budú musieť zabojovať. Na zápas sa však teší.

Zaslúžené víťazstvo však neprišlo v najlepšom období. V Liverpoole je z dôvodu pandémie stále zakázané zhromažďovať sa, čo ovplyvní aj rozsah osláv. Z vyjadrenia Andyho Cooka, šéfa liverpoolskej polície, sú jednotky v prípade porušenia opatrení pripravené zasiahnuť, a to aj napriek radosti z tohto výnimočného futbalového úspechu.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu