Inter Miláno v pondelok triumfoval nad FC Turín so skóre 3:1. V jeho zostave už nebol prítomný slovenský reprezentant Milan Škriniar, ktorý má podľa niektorých talianskych médií čoskoro vymeniť dres. Podľa denníka Tuttosport má klub za Škriniara získať viac než 60 miliónov eur.

Škriniar bol ešte nedávno Interom označovaný ako „nepredajný“ hráč. Táto sezóna však
so sebou priniesla niekoľko nevydarených výkonov slovenského obrancu a vlnu kritiky
zo strany talianskych médií po jeho výkone na ihrisku Hellasu Verona, ktorý sa skončil remízou 2:2. Z pohľadu médií Škriniar veľmi nezapadá do Conteho obrannej zostavy.
V júni si tiež veľmi nepolepšil získaním červenej karty a svojím výstupom v zápase do Sassuolom, v ktorom slovne zaútočil na rozhodcu a vyslúžil si tak okrem absencie na troch ďalších zápasoch aj peňažnú pokutu.

O tohto 25-ročného obrancu sa už uchádza Manchester United, ktorý za Škriniara ponúka 65 miliónov eur. Medzi záujemcov však patrí aj Manchester City či Paríž St. Germain. Prvotne sa tento hráč do Interu dostal pred troma rokmi, kedy zaňho Sampdoria dostala
34 miliónov eur. Jeho zmluva s Interom bola minulý rok v máji predĺžená až do júna roku 2023.

Pondelkový triumf dostal Inter Milano na druhú priečku Serie A za vedúci Juventus,
ktorý má náskok až osem bodov. Tretím v tabuľke je momentálne tím Atlanty Bergamo,
za ktorým nasleduje Lazio Rím. Do zápasu sa Škriniar zapojil v 76. minúte. Hoci sa Turín gólom Belottiho dostal do vedenia už v 17. minúte, v druhom polčase ho domáci vrátili trojnásobne a to postupne gólmi Younga, Godina a nakoniec Martineza. Godin túto výhru v rozhovore pre Sky Sport Italia označil ako zaslúžené víťazstvo. O dobytí prvej priečky
sa síce nevyjadril optimisticky, no verí, že nasledujúce zápasy sa im podarí zdolať rovnako dobre a koniec sezóny prinesie uspokojivý výsledok.