V neďelu sa na verejnosť dostali informácie o údajnom odchode Messiho z klubu Barcelony, kvôli čomu bolo zvolané mimoriadne zasadnutie. To by sa malo uskutočniť už dnes.

Lionel Messi, argentínska ikona futbalu, vraj stratila trpezlivosť a plánuje odísť z FC Barcelona. Informácie zverejnil portál Esporte Interativo. Ten sa správu dozvedel od osoby z blízkeho okolia futbalistu. Hovorí o veľkej presvedčivosti a rozhodnosti kapitána družstva.

Pohár trpezlivosti vraj Messimu pretiekol po piatkovej prehre na Lige majstrov proti Bayernu Mníchov so šesťgólovým rozdielom, čo bol pre Barcelonu veľký prepadák. Štvrťfinále teda pre Barcelonu nedopadlo najlepšie, to však nie je najväčší dôvod odchodu Messiho z klubu. Ten vraj už stratil akúkoľvek motivácu a v klube mu chýba jasný víťazný projekt. Okrem toho futbalista nemá vybudovanú dôveru voči vedeniu, preto by chcel zmluvu ukončiť o rok skôr.

V tejto oblasti Messi pôsobí už viac ako 20 rokov, od doby, kedy sa radil do mládežníckej kategórie. V roku 2001 nastúpil do akadémie La Masia a časom sa posúval do vyššcíh kategórií, až sa z neho stal jede z najlepších hráčov celej histórie futbalu.

Spolu odohral až 731 zápasov, v rámci ktorých skóroval 634-krát. Od vzniku barcelonského klubu je jednoznačne najlepším kanonierom, vďaka čomu tím získal 10 ligových titulov, na národných súťažiach získali pohár šesťkrát a štyrikrát v Lige majstrov.

Foto zdroj: Facebook

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu