FC Barcelona ešte stále bojuje o pohár Ligy majstrov, pričom prvý zápas v rámci osemfinále skončil remízou a odveta je naplánovaná na 8. august.

V piatok, 17. júla prehrali futbalisti FC Barcelona s Osasunou Pamplona s výsledkom 1:2, čo bolo poslednou kvapkou do nie veľmi vydarenej sezóny. Katalánski reprezentanti sa na začiatku sezóny tešili z vedenia o dva body nad klubom Real Madrid, ale ich včas dobehol a dokonca získal majstrovský titul.

Futbalové družstvo pod vedením Quiqueho Setiena po prestávke spojenej s koronakrízou prišlo o body za zápasy, ktoré skončili nerozhodne, a to s klubmi FC Sevilla, Celta Vigo a Atletico Madrid. Real sa na základe týchto nulových zápasov Barcelony dostal na čelo rebríčka.

Barcelona si prvé miesto tabuľky držala ešte v januári, kedy po odvolaní z funkcie predčasne skončil Ernesto Valverde. To argentínskeho útočníka Lionela Messiho neskryte nahnevalo a vytočenie nezakrýval ani na verejnosti.

Na celú situáciu reagoval sebakriticky a tvrdil, že mužstvo sa síce snaží a podáva najlepšie výkony, ale vie, ale neodkážu skoordinovať sily tak, ako by chceli. Po zápase s Osasunou priznal, že súperi boli v rámci prvého polčasu lepší a príležitosti, ktoré sa im počas súboja vyskytli, vedeli aj využiť a premeniť na gól. Okomentoval aj konkurenčný klub Real Madrid. Tvrdí, že Real vyhral po reštarte každý jeden zápas vďaka svojej šikovnosti, ale do istej miery mu k titulu pomohla aj Barcelona.

Messiho klub je ale stále v boji o titul Ligy majstrov. Prvý zápas v Neapole skončil nerozhodne 1.1 a už 8. augusta sa môžeme tešiť na odvetu.

Spomínaný útočník hovorí, že jedinou cestou je prijať zmeny, pretože v ich klube panuje hnev a negatívna atmosféra kvôli pokazenej sezóne. Nejde pritom len o hráčov, ale o všetkých členov tímu. Z jeho pohľadu sa však v prvom rade musí zmeniť správanie hráčov, chyby musia hľadať v prvom rade v sebe a nastúpiť tak opäť na správnu cestu úspechu.