Pokuta sa odvíja od neplnenia podmienok stanovených v zmluve, ktorú s klubom hráč podpísal. Španielske pracovné zákony stanovujú výšku pokuty až na úroveň štvrtiny mesačného platu.

Už druhý tréning FC Barcelona sa odohral túto sezónu bez najslávnejšieho hráča, Lionela Messiho. V utorok sa na trávnik postavilo rovnakých 19 hráčov ako deň predtým, pričom sa tréning odohrával už pod vedením nového trénera, Ronalda Koemana.

Útočník sa nezúčastnil ani tréningu v pondelok a lekárskej prehliadky v nedeľu. Ak však účasť neospravedlní ani tretíkrát za sebou, môže sa tak vystaviť pokute vyplývajúce z pracovných zákonov ohľadom zmluvných podmienok. Výška pokuty sa môže vyšplhať až na 25% mesačného platu danej osoby.

Už minulý týždeň oznámil Messi, že uvažuje o odchode z klubu FC Barcelona, v ktorom strávil celých 20 rokov. Veľký záujem o tohto hráča prejavil Manchester City, ktorý aktuálne vedie jeho bývalý tréner Pep Guardiola.

Jediným problémom je trvanie jeho zmluvy až do budúceho leta, na čom klub trvá. Messi sa však ohradzuje tým, že vďaka opcii by mohol odísť skôr a nemusel zaplatiť pokutu, ktorá je stanovená na 700 miliónov. Toto právo si však mal futbalista podľa Barcelony uplatniť do 10. júna.

Foto zdroj: Facebook

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu