Tomáš Tatar ani jeho spoluhráči si túto sezónu Stanleyho pohár v rukách nepodržia.

Montreal Canadiens v boji o Stanleyho pohár skončil. 1. kolo play off bolo pre tento tím posledné. V stretnutí Východnej konferencie nedokázali poraziť Philadelphiu. Odchádzali z neho s prehrou 2:3. Zápas Západnej konferencie sa skončil výhrou Vancouvera, ktorý si poradil so St. Louis 6:2.

Pre Philadelphiu ide o úspech, ktorý zažila naposledy pred ôsmimi rokmi. Za posledné víťazstvo vďačí brankárovi Hartovi a skórujúcemu hráčovi, Kevinovi Hayesovi, ktorý si
na konto okrem bodu za gól pripíše aj bod za asistenciu.

Flyers najbližšie čaká zápas proti New Yorku Islanders. Ivan Provorov, ktorému sa v zápase podarilo skórovať ako prvému, sa z výsledku teší, no nestráca hlavu. Najdôležitejšie je podľa neho zotrvať v doterajšom nasadení a v súťaži postupovať ďalej.

Na strane Montrealu sa skórovať podarilo len jednému hráčovi, Nickovi Suzukimu, a to hneď dvakrát. Body za asistenciu získal Joel Armia a Johnatan Drouin. Slovenskému útočníkovi, Tomášovi Tatarovi, sa na bránu podarilo vystreliť dvakrát. Ani jedna strela sa však cez Harta nedostala.

Západná konferencia bola svedkom veľkej porážky tímu St. Louis. Vancouver mal už v prvej polovici zápasu štvorgólový náskok. Odpoveď na góly prišla v podaní dvoch gólov Jadena Schwartza, no tím Vancouveru ich opätovne vrátil. Zápas sa skončil výhrou Vancouvera 6:2.

Brankár St. Louis, Jordan Binnington, neodohral svoj najlepší zápas. Po tom, čo mu
do brány prekĺzli až 4 z 18 striel, ho nahradil Jake Allen. Binningtonovi sa nedarilo v celej vyraďovacej fáze súťaže. Pustil v nej 19 striel.

Vancouver nezažil postup z prvého kola play off už 9 rokov. Najbližšie ich čaká stretnutie s Vegasom Golden Knight. Stretnutie „kosatiek“ so St. Louis uzavrelo 1. kolo play off. Je to druhýkrát v priebehu 18 rokov, čo sa ani v jednej zo sérií neodohrá siedme stretnutie.

Foto zdroj: Facebook

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu