Po vypuknutí pandémie koronavírusu sa štart čínskej Superligy odložil o pár mesiacov. Pôvodne sa sezóna mala začať 22. februára.

Marek Hamšík, známy slovenský reprezentant, sa spolu so svojimi kolegami teší na štart novej sezóny v najvyššej čínskej Superlige. Tá sa po prestávke spojenej s pandémiou koronakrízy odštartuje už budúci víkend.

Náš stredopoliar sa za tím Ta-lien Pro FC v prvom zápase stretne s klubom Šan-tung Lu-neung, ktorá v minulej sezóne skončili ako piati. Hamšík sa vyjadril, že vzhľadom na to, že je v Číne už od marca, veľmi ho po mesiacoch čakania a trénovania potešil nový dátum štartu ligy. Počas víkendov hrával so svojím mužstvom prípravné zápasy proti druholigovým tímom. Tieto informácie uviedol na svojej oficiálnej webovej stránke.

Na základe aktuálnej situácie ale organizátori zmenili štruktúru súťaže tak, aby boli dodržané všetky potrebné opatrenia zabraňujúce šíreniu vírusu. Súťaž sa bude po novom konať v dvoch mestách, Ta-lien a Su-čou.

Hrať sa bude v dvoch skupinách, pričom v každej bude osem tímov, uvádza Hamšík, pričom jeho skupina bude hrať v Ta-lien. Aj počas súťaže sa budú dodržiavať prísne opatrenia, preto sa budú musieť všetci hráči zdržiavať v hoteli. Okrem tréningov a zápasov by sa členovia tímu nemali pohybovať na verejnosti až do konca základnej časti, ktorá bude ukončená 28. septembra a po nej nasleduje play-off.

Foto: FB Marek Hamšík

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu