Zápas na Tehelnom poli neskomplikoval ani dážď, ktorý sa prehnal Bratislavou ešte pred zápasom.

Futbaloví hráči klubu ŠK Slovan Bratislava dokázali zdolať v utorok na domácej pôde v druhom kole futbalovej Fortuna ligy 2020/2021 klub z východu Slovenska Zemplín Michalovce a to v pomere 5:0. Trénera Jána Kozáka určite tešil výkon Dávida Strelca, Dávida Holmana, ktorí k výhre dopomohli svojimi dvoma gólmi. Konečný výsledok zabezpečil piatym gólom Rafael Ratao. Rovnaký výsledok dosiahol Slovan aj na pôde Nitry, ktorú zdolal v prvom kole Fortuna ligy taktiež vysoko 5:0.

Začiatok zápasu na Tehelnom poli sprevádzal dážď, ktorý nebol síce dlhý, ale o to intenzívnejší. Avšak mokrý terén nespôsoboval hráčom žiadne komplikácie. Úvod zápasu si podmanili domáci hráči, ktorí udávali tempo hry a už v tretej  minúte otvoril skóre zápasu Strelec. V ofenzívnom štýle hry pokračovali hráči Slovanu aj naďalej.

Šancu na gól nevyužil v 12. minúte Čavrič. Útočnú akciu si vyskúšali aj hostia, keď Popovits vystrelil smerom na bránu spoza šestnástky, pričom sa brankár Šulla riadne zapotil. Nebola to jediná akcia hostí, do konca polčasu mali viacero šancí na vyrovnanie skóre.

V druhom polčase sa nervozita vystupňovala ešte viac, kedy sústredenie Šullu overil z diaľky opäť Popovits. Vytúžený druhý gól futbalistov Slovana prišiel v 60. minúte. Dehtiar odrazil od seba strelu de Kampsa, pričom ju následne Strelec poslal späť do brány a pripísal si na svoje konto ďalší gól. O pár minút neskôr sa mu takmer podaril hetrik, avšak lopta neskončila v bráne.

Chuť futbalistov Slovana napravil v 73. minúte Holman, ktorý zvýšil skóre na 3:0. Konečný výsledok zápasu mohol určiť Ratao, ale svoju tutovku nepremenil. Podarilo sa to až Ožboltovi. Avšak v závere zápasu dostal Ratao druhú šancu, ktorú sa mu podarilo premeniť.

David Strelec, dvojgólový strelec zápasu: „Zápas mi chutil, bolo dobré, že mi hneď v úvode vyšla akcia. Potom som trochu vypadol  z hry, ale vrátil som sa do toho v druhom polčase. Robím na tom, aby som hral v každom zápase lepšie.“

Igor Žočák, kapitán Michaloviec: „Slovan ukázal svoju kvalitu. My sme robili školácke chyby, ktoré Slovan potrestal. Neviem, kto bude Slovanu stíhať, Michalovce momentálne asi nie. Verím, že už v najbližšom zápase budeme bodovať.“

Foto zdroj: Facebook