Úvodné zápasy play off priniesli víťazstvo Montrealu, Caroliny, Chicaga a Calgary.

Zápasy NHL sú po štvormesačnej prestávke znovu v plnom prúde. Canadiens sa podarilo poraziť Pittsburg až po predĺžení. Zápas sa skončil so stavom 3:2. Tomáš Tatar tentokrát neskóroval.

Medzi skórujúcich hráčov sa už v prvej polovici zápasu zaradil Jesperi Kotkaniemi a Nick Suzuki. Pre oboch hráčov to bola v play off premiéra. Vyrovnanie prišlo v podobe striel Sidneyho Crosbyho a Bryana Rusta. Najväčším sklamaním pre „tučniakov“ bolo nepremenené trestné strieľanie Conora Shearyho, ktoré mohlo o zápase rozhodnúť ešte
v poslednej tretine.

Jeff Perry pritom zastáva pozíciu obrancu. Sám však prezradil, že o podpore útoku
od obrancov tím diskutoval ešte pred začiatkom zápasu. Je teda veľmi rád, že sa mu ako obrancovi podarilo túto šancu premeniť.

Napriek tomu, že sa slovenskému reprezentantovi, Tomášovi Tatarovi, skórovať nepodarilo, patrí mu uznanie za aktivitu na ľade a blok dvoch striel od protivníka. Uznanie patrí
aj brankárovi víťazného tímu, ktorému sa podarilo zlikvidovať až 39 šancí Pittsburghu.

Zápas bol zaujímavý aj z dôvodu dvoch trestných strieľaní v zápase play off NHL. Takáto situácia nastala len druhýkrát v celej histórii NHL. Prvým prípadom bol súboj Ottawy a Edmontonu v roku 1923.

Úvodný zápas rozšíreného play off skončil víťazstvom Hurricanes nad NY Rangers 3:2.
Stali sa tak vedúcim tímom série predkola play off. Prvý gól stretnutia prišiel už v jeho 61. sekunde. Zásluhu na tomto rýchlom štarte má Teuvo Teräväinen, ktorého prihrávku pekne spracoval Jaccob Slavin a poslal puk do súperovej brány.

Už po menej než dvoch minútach po prvom góle sa hráči pustili do bitky. Po jej skončení
na ľade pretrvávala nervozita, ktorá spôsobila časté odchody hráčov na trestnú lavicu. Carolina využila početnú prevahu a strelou Sebastiana Aha zvýšila na 2:0.  V 35. minúte
sa New Yorku podarilo znížiť, no strela Martina Nečasa 10 minút pred koncom znovu zaručila Caroline dvoj-gólové vedenie. Posledným skórujúcim hráčom bol Marc Staal, ktorému sa síce podarilo znížiť na 3:2, no NY už výsledok zápasu nezvrátil.

Do brány Rangers mal v zápase nastúpiť Igor Šesťorkin. Ten sa však z dôvodu zranenia
na zápas pozeral len z tribúny a zápas odohral brankár Henrik Lundqvist. Zo zápasu sa musel stiahnuť aj Jesper Fast, ktorý si z úvodnej kolízie s Bradym Sjeiom odniesol zranenie.

Edmontonu prvý zápas predkola play off nevyšiel. Stretnutie s Chicagom Blackhawks sa skončilo jeho prehrou – 4:6. Českému útočníkovi čiernych jastrabov, Davidovi Kubalíkovi,
sa podarilo na konto pripísať až 2 góly a 3 asistencie. Získal si tak titul prvého hráča v histórii NHL, ktorému sa v debutovom stretnutí play off podarilo získať až 5 bodov. Sám označil zápas za veľmi kvalitný. Výsledok zápasu mu robí veľkú radosť, no sám tvrdí, že je len prvým krokom k ozajstnému úspechu. Najdôležitejšie je podľa neho v tomto tempe pokračovať.

V zápase skóroval aj kapitán Blackhawks, Johnatan Toews, čím si získal piatu priečku v klubových tabuľkách. Z hráčov Edmontonu sa skórovať podarilo Conorovi McDavid, Leonovi Draisatlovi a Ryanovi Nuget-Hopkinsovi. Olejári s povesťou najúspešnejšieho mužstva v početnej prevahe ich v zápase využili až tri zo štyroch. Posledná päťminútovka priniesla zo strany Edmontonu zníženie na 4:6. Napokon sa tento stav udržal až do konca zápasu a priniesol tak víťazstvo Blackhawks.

V stretnutí Calgary a Winnipeg padlo 5 gólov, pričom štyri z nich padli do brány Jets.
Tým sa v prvej tretine darilo. Odpoveď na gól Andrewa Coppa však prišla v ich oslabení a nastolila chod celého zápasu. Z tímu Calgary sa presadil Johnny Gaudreau, Mikael Backlund, Tobias Rieder v oslabení a napokon Andrew Mangiapane.

Foto zdroj: twitter.com