V zápase Tampy Bay a Washingtonu skóroval aj reprezentant zo Slovenska, Richard Pánik. Jeho tím sa napriek tomuto úspešnému zákroku výhry nedočkal.
O osude zápasu rozhodli až nájazdy na bránu. Washinton proti Tampe prehral 2:3.

Pánikov gól znížil dvojgólový náskok Tampy v posledných minútach 2. tretiny. Už o 2 minúty nato sa jeho spoluhráčovi, Jevgenijmu Kuznecovi, podarilo v početnej prevahe streliť gól za Andreja Vasilevského a vyrovnať na 2:2.

Zápasu sa na menej než 21 minút zúčastnil aj slovenský obranca, Erik Černák. Ten však v drese víťaznej Tampy Bay. Zo zápasu si Černák odnesie plusový bod a 2 trestné minúty.

V skupine Západnej konferencie sa odohral súboj medzi Dallasom a Vegas. Na ľad nastúpil
aj slovenský obranca, Andrej Sekera, ktorý so Stars ešte v druhej tretine viedol 3:1. Posledná tretina však priniesla veľký obrat, keď „zlatí rytieri“ počas piatich minút strelili tri góly do bránky Dallasu. Čerešničkou na torte bol gól Williama Karlssona, ktorý smeroval
do prázdnej brány.

Andrej Sekera počas 16 minút strávených na ľade získal 2 mínusové body. Najkrajší zákrok v zápase predviedol William Carrier svojou zadovkou, ktorá mierila do bránky a dostala Vegas do vedenia v posledných minútach tretej tretiny.

Montrealu sa proti pittsburským „tučniakom“ nedarilo. Slovenskému Tomášovi Tatarovi sa podarilo ohroziť Murrayho v bránke až dvakrát, no v zápase neskóroval. Pittsburgh viedol v druhej tretine 1:0, keď ich kapitán, Sidney Crosby, strelil už 188. gól v kariére. Šancu
na vyrovnanie zo 14. sekundy 3. tretiny nepremenil Tatar. Koncom zápasu sa „tučniakom“ podarilo zvýšiť gólový náskok na 2:0, a to gólom Jasona Zuckera. Jediný gól do bránky Pittsburghu strelil Jesperi Kotkaniemi, ktorý v posledných minútach zápasu oživil nádej Canadiens. Tá bola zažehnaná strelou Jaka Guentzela, ktorá si našla cestu do prázdnej bránky Montrealu. Zápas sa skončil výhrou Pittsburghu 3:1.