Montreal prestrieľal protivníka 30:23, výhra sa však nekonala. Dôvodom boli
aj nevyužité presilovky a inkasované góly vo vlastnej početnej prevahe.

Štvormesačnú prestávku NHL v stredu ukončili 3 prípravné zápasy. Hneď prvé hokejové vystúpenie dostalo slovenského hokejistu, Tomáša Tatara, na streleckú listinu. Jeho strela v druhej tretine však Montrealu výhru nezabezpečila. Konečný stav zápasu je 2:4. Tatar si však zo zápasu odnesie
3 mínusové body.

Montrealu sa podarilo protivníka prestrieľať 30:23, no až dva góly im do brány padli počas vlastnej početnej prevahy. Navyše porazený tím nevyužil ani jednu zo šiestich presiloviek. Tréner Canadiens, Claude Julien, po zápase svojich zverencov označil za „hrdzavých“. Ich výkon sa podľa neho síce nedá považovať za dobrý, verí však, že sa chlapci v ďalších zápasoch rozohrajú a výsledky budú lepšie.

Tatarov gól v 37.minúte znížil súperov náskok na 1:2. Pri úspešnom zákroku mu asistoval Nick Suzuki, ktorý dokázal slovenskému krídelníkovi prihrať puk v pravý čas. Kombinácia začala Brendanom Gallegherom, ktorý zápas neskôr označil za nevydarený.

Prvé hokejové stretnutie po prestávke sa konalo v Scotiabank Aréne. Streli sa v ňom hráči Philadelphie a Pittsburghu. O jeho konečnom stave rozhodla až 63. minúta, v ktorej Scott Laughton rozhodol o definitívnom víťazstve Flyers. Pred začiatkom stretnutia všetci prítomní symbolicky podporili hnutie boja proti rasovej neznášanlivosti.

Za zvuku hymien sa rivalské tímy spojili do jednej línie, aby ukázali, že v tejto otázke sú napriek príslušnosti k rozdielnym tímom jednotní. Oba kluby sa vyjadrili, že išlo o vyjadrenie solidarity. Podľa kapitána Flyers, Sidneyho Crosby, chceli týmto gestom kluby vyjadriť jednotu a prispieť k spoločenskému posunu.

Ďalší prípravný zápas priniesol triumf Edmontonu nad Calgary. Až dva góly pritom strelil samotný kapitán víťazného tímu, Connor McDavid. Zápas sa skončil so stavom 4:1.