Piaty semifinálový zápas Východnej konferencie medzi Philadelphiou a NY Islanders sa skončil porážkou Newyorčanov 4:3. O výsledku rozhodol až gól Scotta Laughtona v predĺžení. Programom Západnej konferencie bol zápas Vancouveru a Vegas, v ktorom sa „Kosatkám“ podarilo zvíťaziť 2:1.

Flyers mohli mať víťazstvo vo vrecku už v riadnom hracom čase. Ešte 5 minút pred ukončením stretnutia mali dvojgólový náskok. O vyrovnanie stavu sa postarali góly Brocka Nelsona a Dericka Brassarda. Napriek zvráteniu zápasu tesne pred skončením, si víťazstvo zaslúžila Philadelphia. V 13. minúte predĺženia bola strela Ivana Provorova tečovaná Laughtonom do súperovej bránky.

Podľa Laughtona ide o jednu z najdôležitejších striel jeho hokejovej kariéry. Dokázal sa predrať až k bráne súpera, kde bol pripravený tečovať strelu spoluhráča. Flyers napriek poslednému víťazstvu v sérii stále prehrávajú 2:3.

Claude Giroux aj Scott Laughton si zo zápasu odniesli body za gól a asistenciu. Carter Hart v bráne nazbieral 29 úspešných zákrokov. Na konci 2. tretiny prišiel tím Philadelphie o hráča  Seana Couturiera, ktorý po nepríjemnom zrazení s Mathewom Barzalom z ľadu odišiel.

Rovnako ako Couturier, ani Barzal stretnutie nedohral do konca. Po zasiahnutí hokejkou do tváre v tretej tretine musel ľad tiež opustiť. Informácie o stave týchto hráčov ešte neboli zverejnené.

Pre Islanders bol zápas možnosťou ukončenia série. Prehra však zamiešala karty a o postup zabojujú v 6. kole v Toronte.

V zápase Západnej konferencie hviezdil v bráne Thatcher Demko, pre ktorého je tohtoročné play off prvé v kariére. V zápase sa mu podarilo nazbierať až 42 úspešných zákrokov. „Kosatky“ hrali bez svojej jednotky v tíme, Jacoba Markströma.

Aktívnejším tímom stretnutia bol tím Vegasu. Napriek tomu sa mu podarilo skórovať len raz. Skórujúcim hráčom bol Shea Theodor. Ten po zápase priznal, že jeho tím urobil veľa chýb, ktoré sú v tejto fáze súťaže neprijateľné.

O góly „Kosatiek” sa zaslúžil Brock Boeser a Elias Pettersson. Dva body za asistenciu získal J. T. Miller. Vegas bude hrať 6. zápas série tento piatok v Edmontone.

Foto zdroj: facebook