V pondelok zasadol Ústredný krízový štáb SR na základe iniciatívy splnomocnenca vlády SR pre mládež a šport.

Od 1. septembra platí na Slovensku v súvislosti so športom zmena – zápasy sa budú radiť medzi rizikové akcie, pretože ich účastníci sú považovaní za superšíriteľov vírusu.

Zasadnutie konzília odborníkov, ktoré prebehlo minulý štvrtok, bolo kľúčový, práve pre fanúšikov slovenských klubov. Hlavný hygienik a minister zdravotníctva SR potvrdili obmedzenia spojené s návštevou skupinových podujatí pre exteriér do 1000 ľudí a pre interiér do 500 ľudí.

Už pred dvoma týždňami rokovali epidemiológovia a infektológovia o zrušení akcií s počtom divákov nad 1000 s trvaním od 1. septembra do 1. októbra. To však platí pre exteriér. V interiéri je hranica divákov na úrovni 500 ľudí. Nastavenie opatrení sa ale bude priebežne prehodnocovať na základe aktuálnej situácie tak, aby neboli ohrození obyvatelia republiky.

Nové príkazy nehrajú do karát šporotvým klubom ani organizátorom podujatí, ktorí si na nasledujúce mesiace naplánovali mnoho akcií, ktoré boli donedávna obmedzené. Futbalová súťaž na najvyššej úrovni je v plnom prúde, a rovnako tak je to aj s cyklistikou alebo hokejom.

Karol Kučera, splnomocnenec vlády pre mládež a šport inicioval žiadosť o účasť zástupcu športu na zasadnutiach štábu, v tomto prípade išlo o Ivana Husára, štátneho tajomníka Ministerstva školstva.

Minister zdravotníctva zdôvodnil svoje rozhodnutie so slovami, že nejde o veľkosť štadióna a jeho kapacitu, ale o interakciu medzi divákmi, ktorá je najnebezpečnejšia. Návštevníci zápasov hromadne vchádzajú a vychádzajú z priestorov štadiónov, kde sa tvoria veľké skupiny ľudí.

 

Foto zdroj: Facebook

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu