Futbalisti Bayernu sú napriek nútenej prestávke vo výbornej kondícii. Bodovali v domácej lige aj v pohári.

Už v piatok o 21. hodine sa v poradí na treťom štvrťfinálovom zápase Ligy majstrov odohrá súboj dvoch päťnásobných víťazov. Na trávniku Estadio da Luz v Lisabone sa stretnú šampióni prestížnej klubovej súťaže.

Zápas sa odohrá medzi futbalistami FC Barcelona a Bayern Mníchov. Pozíciu hlavného rozhodcu v zápase zastane Slovinec Damir Skomina. Súpera víťaza do ďalšieho duelu sa dozvieme po sobotňajšom zápase hráčov Manchester City s Olympique Lyon.

Hráči Bayernu sú aj po dlhej prestávke spôsobenej koronavírusom vo výbornej forme. Mužstvo zvíťazilo na domácej scéne v Lige aj v pohári, proti FC Chelsea vyhrali 4:1 a celkovo v skupinovej fáze skórovali 24 krát. V úvodnom zápase skórovali hráči Bayernu s Londýnom 3:0 a stali sa aj víťazmi 18-tich odohraných súbojoch.

V klube FC Barcelona bude v dôsledku zranenia kolena v tíme absentovať brániaci hráč Samuel Umtiti. Otázkou ostáva aj nástup Ousmana Dembeleho, útočníka Barcelony.

Bayernu Mníhoch bude v zápase chýbať Benjamin Pavardom, ktorého trápi zranenie členku. Nahradí ho obranca Niklas Süle. Ten si v záverečnej polhodinke zahral v zápase s futbalistami Chelsea. Ako sám uviedol, je dôležité sa viac sústrediť viac na svoje mužstvo ako na druhú stranu. Celé mužstvo má v pláne prezrieť si videá zápasov FC Barcelona.

Futbalisti FC Barcelony a Bayernu sa stretli v súboji v sezóne 2012/2013 v ktorom skóroval Bayern 7:0. V odvete o dva roky neskôr naopak zvíťazili hráči Barcelony 5:3.

Obranca Niklas Süle verí, že tímu Bayernu sa tentokrát podarí zvíťaziť. Podotkol, že v mužstve vládne tímový duch a podpora ako nikdy predtým. Verí, že tento ročník Ligy majstrov bude pre futbalistov Bayernu výnimočný.

Foto zdroj: Facebook

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu