Liverpool nesklamal ani v poslednom boji proti tímu Chelsea. Po zápase si tréner Klopp so svojimi hráčmi konečne prevzal trofej za výhru Premier League 2019/2020.

Posledné vystúpenie FC Liverpool v Premier League sa skončilo víťazstvom nad londýnskym tímom Chelsea. Majstri to v ňom protivníkom nedarovali a dočkali sa tak uspokojivého konca zápasu so stavom 5:3. Po tomto výkone si mohli hráči konečne prevziať trofej
za celkové víťazstvo v Premier League 2019/20. Na spoločnej ceremónii nechýbal ani známy futbalista Kenny Dalglish, ktorý pred tridsiatimi rokmi zažil s jeho tímom rovnaký úspech.

Chelsea na zabezpečenie si miesta v skupinovej fáze Ligy majstrov potrebovala minimálne remizovať. Tento plán sa však začal už v prvom polčase rúcať. Strelou liverpoolskeho hráča Keitu, priamym kopom Trenta Alexandera-Arnolda a nakoniec strelou Wijnalduma si Liverpool zabezpečil veľký náskok, ktorý zmiernila až strela Olivera Girouda. Odpoveď
na gól prišla až po prestávke a mala formu hlavičkového gólu liverpoolskeho Firmina. Stav 4:1 sa podarilo zmeniť až v 61. minúte a to striedajúcemu hráčovi Christianovi Pulišičovi, ktorý najprv vypracoval gól Abrahamovi a 12 minút nato skóroval sám. Výsledok sa však tímu Chelsea nakoniec zvrátiť nepodarilo. V 84. minúte Alex Oxlade-Chamberlain ako posledný v zápase skóroval, čím len potvrdil zaslúžené víťazstvo svojho tímu. Liverpool si tak už tretiu sezónu za sebou drží víťazný štít na domácom ihrisku. Manchester City ako druhý v tabuľke zaostáva za víťazným Liverpoolom až o 18 bodov.

O miestenku v Lige majstrov bojuje aj Manchester United. Tomu sa v zápase s West Hammom United podarilo remizovať 1:1, čo mu zaručilo postup v tabuľke z piatej na tretiu priečku pred Chelsea. Obsadenie jednej z prvých štyroch priečok v tabuľke znamená
pre tím miestenku v skupine Ligy majstrov, obsadenie piatej priečky znamená miesto v skupinovej fáze Európskej ligy a šiesta priečka hru v jej predkole. Hráči Manchester United v nedeľu zabojujú o pozíciu v prvej štvorke, na ktorú potrebujú získať len bod. Chelsea najbližšie čaká zápas proti šiestemu Wolverhamptonu. Víťazstvo by pre Chelsea znamenalo účasť na Lige majstrov.

Michail Antonio svojím pokutovým kopom zabezpečil West Hamu gólový náskok pred domácim Manchestrom United. Tomu sa však v 51. minúte podarilo vyrovnať na 1:1,
a to vydarenou spoluprácou Anthonyho Martialu a skórujúceho Masona Greenwooda. Manchester si tak v druhom domácom zápase dokázal vybojovať len remízu. Hostia v zápase potvrdili výbornú formu a vybojovali si pätnástu pozíciu v tabuľke, čím sa zaradili medzi tímy najvyššej súťaže.