Na zimnom štadióne sa v stredu uskutočnilo výberové konanie na pozíciu predsedu spoločnosti Pro-Hokej. Zo zúčastnených kandidátov si na post predsedu vyberali zástupcovia jednotlivých klubov.

V meste Zvolen sa v stredu konalo zasadnutie zástupcov hokejových klubov, ktoré sú súčasťou Tipsportligy. Tohto stretnutia sa zúčastnil aj Imre Valášek, ktorý momentálne vykonáva funkciu predsedu spoločnosti, a to dočasne, pokiaľ nebude vymenovaný nový predseda. Valášek oznámil, že meno novozvoleného predsedu bude zverejnené do konca týždňa.

Počas výberového konania na post predsedu spoločnosti Pro-Hokej sa mali možnosť predstaviť všetci prihlásení kandidáti na uvedenú pozíciu. Medzi zúčastnenými záujemcami sa nachádzal napríklad Ondrej Klokoč, Matúš Parízek, ako aj Aneta Büdiová.

Imre Valášek po skončení výberového konania oznámil, že komisia si vybrala nového predsedu, avšak zhodla sa v tom, že jeho meno ostane do konca týždňa, maximálne
do budúceho pondelka, nezverejnené. Tiež uviedol, že je najskôr potrebné, aby rozhodnutie oznámili vybranému kandidátovi a až potom bude možné jeho meno odhaliť verejnosti.

Výberového konania sa zúčastnil aj Ondrej Klokoč, ktorého meno je spájané s odvolaných predsedom Pro-Hokeja, Richardom Lintnerom, s ktorým v predošlých rokoch spolupracoval. Klokoč uviedol, že si tento fakt uvedomuje, avšak spoluprácu s bývalým predsedom označuje ako prínosnú. K záveru dodal, že rozhodnutie komisie bude akceptovať a v prípade nepriaznivého výsledku bude pokračovať ďalej a čakať na nové výzvy na kariérnej dráhe.

Za najhorúcejšiu kandidátku na post predsedu spoločnosti Pro-Hokej bola označená Aneta Büdiová. Jej meno je známe na základe členstva v organizačnom výbore MS v roku 2019. Büdiová uviedla, že počas výberového konania sa komisia pýtala na jej návrhy ohľadom smerovania ligy a tiež na jej vízie a očakávania.

Foto: facebook.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu