725 zápasov za Real, 16 sezón a dokopy až 19 titulov si na svoje konto pripísal Iker Casillas, ktorý bodoval nie len na Majstrovstvách sveta, ale aj na európskom Superpohári UEFA alebo španielskych Superpohároch.

Brankár pochádzajúci zo Španielska v týchto dňoch do sveta vypustil informáciu o svojom definitívnom konci na futbalovej scéne. Vo veku 39 rokov sa rozhodol skončiť s profesionálnou kariérou, k čomu prispela aj jeho aktuálna zdravotná situácia. Už viac ako rok ho totiž trápia problémy so srdcom.

K jeho trofejam patrí zlatá medaila z Majstrovstiev sveta v Afrike v roku 2010, zlato si odniesol aj z najväčšej európskej súťaže v roku 2008 a 2012. Najväčšiu časť futbalového života prežil v Reale Madrid a v roku 2015 presídlil do FC Porto. Po tom, čo minulý rok prežil infarkt, súťažne už nehral. V španielskom drese odohral 167 zápasov a vo farbách Real Madrid ich bolo až 700.

Od minulého roka sa nevrátil k súťažnému futbalu po tom, čo mu prišlo na tréningu zle a lekári mu zistili ľahký infarkt. Po jednoduchom chirurgickom zákroku v nemocnici bol jeho stav stabilizovaný.

Jeho bývalé družstvo, klub Real Madrid na svojej oficiálnej webovej stránke uviedol, že v prípade Casillasa išlo o najlepšieho brankára celej histórie mužstva. Od 9 rokov sa tento brankár držal španielskeho klubu a chytal zaňho celých 25 rokov. Jeho tvár bude navždy ikonou spätou s týmto klubom.

Foto zdroj: Facebook Iker Casillas

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu