Slovenský tím odštartuje Ligu národov v bratislavskom štadióne zápasom proti Česku, informuje SFZ.

Futbalová Liga národov čoskoro odštartuje novú sezónu. Prvým protivníkom slovenských hráčov bude Česko. Toto stretnutie sa uskutoční 4. septembra v bratislavskom štadióne. Podľa informácií oficiálnej stránky Slovenského futbalového zväzu sa zápas odohrá
bez divákov. Nariadila tak Únia európskych futbalových zväzov.

Úvodný výkop, ktorý odštartuje stretnutie, je naplánovaný na 20:45. Situácia
vo futbalovom svete je momentálne ovplyvnená pretrvávajúcou pandémiou koronavírusu.
Z nariadení UEFA je zrejmé, že sa na fanúšikovskej tribúne neobjaví ani menší počet divákov. Platí to pre všetky stretnutia Ligy A. Slovenský tím sa na čele s trénerom Hapalom predstaví v 2. skupine Ligy B, ktorá sa do odvolania bude hrať tiež bez fanúšikov. Ďalšími protivníkmi Slovenska sú zatiaľ Izrael a Škótsko.

Z bezpečnostných dôvodov vytvorila UEFA protokol, ktorý zahŕňa pravidlá cestovania
a prevádzky štadiónov. Chráni tak všetkých, ktorí sú pre uskutočnenie zápasov nevyhnutní. Protokol sa venuje lekárskym a prevádzkovým zásadám a smerniciam pre zápasy. Dôraz sa pritom kladie na dodržanie bezpečnej vzdialenosti osôb prítomných pri organizácii zápasov, dodržanie hygienických pravidiel, dezinfikovanie priestoru zápasu a nosenie rúšok. Pracovníci podieľajúci sa na uskutočnení zápasu a ich zaradenie bude podrobne zaznamenané v zozname. Zabezpečuje sa tak dodržanie obmedzeného počtu osôb
v určitých priestoroch za vyhranený čas. Prechod v jednotlivých oblastiach bude podľa informácií z oficiálnej stránky SFZ prísne kontrolovaný.

Nie je však vylúčené, že zlepšenie pandemickej situácie  prinesie aj zrušenie niektorých obmedzení. UEFA situáciu neustále sleduje a o zmenách obmedzení bude fanúšikov priebežne informovať.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu