Uskutočnilo sa stretnutie, ktorého sa zúčastnilo 28 hráčov. Nepriaznivý zdravotný stav však neumožní všetkým hráčom zapojiť sa do prípravy. Tréner privítal aj dve nové posily.

Sen o účasti v celkovo 24. ročníku Fortuna Ligy, ktorej sa zúčastňuje futbalová elita zo Slovenska, sa podarilo splniť futbalistom MFK Ružomberok. Tí si v piatkovej baráži najprv rezervovali miestenku v Európskej lige 2020/2021 a následne na to sa motivovaní hráči zúčastnili tréningu za účelom prípravy na Fortuna Ligu.

Pre Hráčov MFK Ružomberok to znamenalo nedostatok času na zotavenie, na čo však kapitán futbalového mužstva uviedol, že počas nečakanej a povinnej prestávky v dôsledku pandémie Covid-19 mali dostatok času a priestoru na relax.

Kapitán mužstva tiež uviedol, že tohtoročná futbalová sezóna je celkovo neštandardná a prirovnal ju k tráveniu času počas povinnej dovolenky. Ako sám hovorí počas trvania pandémie trávil veľa času s rodinou v pohodlí domova. Tiež dodal, že práve úspech je pre neho motiváciou, a preto je pre neho veľmi dôležité sa dôkladne pripraviť na pohárovú Európu, ktorej sa opätovne hráči Ružomberku zúčastnia. Preto je už veľmi zvedavý na to, aký program im tréneri nastavia v takom relatívne krátkom období.

Počas stretnutia tréner uvítal nové posily, konkrétne hráčov Martinu Boďu a Dávida Galloviča. Tiež sa zmienil o tom, že v najbližšom období má pred sebou dôležitú a náročnú úlohu, ktorá sa týka zmenšenia súčasného futbalového mužstva, bude sa musieť rozlúčiť s niekoľkými hráčmi, presný počet však určí vedúci klubu. Pre uistenie však ešte dodal, že sa budú snažiť hráčov premiestniť na pozíciu hosťovania. Táto situácia vyplýva ako následky pandémie Covid-19. Do akej miery sa však následky prejavia,  bude zrejmé až v nasledujúcich dňoch.

Prípravné obdobie Ružomberských hráčov prebehne v domácom prostredí. Zatiaľ sú naplánované dva zápasy, prvý zápas prebehne v sobotu proti Podbrezovej a druhý zápas sa uskutoční proti FC v Kisvárde v Maďarsku.

Na záver tréner mužstva uviedol, že na prípravu majú k dispozícii pomerne málo času a preto je potrebné, aby hráči čo najskôr zúčastnili zápasov v rámci prípravnej činnosti.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu