Za posledné sezóny sa parížsky klub dostal trikrát do osemfinále a štyrikrát do štvrťfinále.

Futbalisti francúzskeho Paríž Saint Germain sa konečne dočkali a po prvýkrát ich uvidíme vo finále Ligy majstrov. V utorok proti RB Lipsku vyhrali so stavom 3:0, za čo vďačia Marquinhosovi, Angelovi Di Mariu a Juanovi Bernatovi. Di Maria si na konto počas tohto zápasu pripísal aj dve asistencie.

Počas uplynulých ročníkov sa do finále ligy tento klub nedostal, vypadol buď v štvrťfinále alebo v osemfinále. V nedeľu sa PSG stretne s víťazom zápasu medzi Olympiqe Lyon a Bayern Mníchov, ktorý sa uskutoční v stredu o 21:00.

Už od začiatku zápasu proti Lipsku mali Francúzi prevahu a na svojho súpera tlačili.
V 6. minúte mal šancu Neymar po prihrávke Mbappeho, avšak lopta sa dotkla len bránkovej žrde. Sedem minút po tom sa už Parížania tešili z prvého gólu, ktorý trafil Marquinhos.

Súperi mali šancu vyrovnať stav na  1:1 v 25. minúte, ale útočník nedokázal túto príležitosť využiť. Loptu prevzal Neymar z PSG a strieľal priamo na bránku, no opäť trafil iba žrď. Šance sa opäť chytil o pár minút na to a vďaka pomohol tak prihrávkou Di Mariovi,
ktorý skóroval a stav zvýšil na 2:0.

Na strane súperov sa pred druhým polčasom mimo ihriska diali veľké zmeny, avšak v 56. minúte v ich bránkovej sieti opäť skončila lopta, tentokrát z kopačky Bernata po asistencii Di Mariu.

Foto zdroj: Facebook