Jedným z finalistov, ktorí sa predstavia už v piatok, 21. augusta je FC Sevilla. Po zápase medzi Interom Miláno a Šachtarom Doneck sa rozhodne, kto sa proti nim postaví v boji o pohár UEFA v Kolíne nad Rýnom.

Futbalistom FC Sevilla sa v semifinále podarilo poraziť Manchester United, vďaka čomu sa dostali do finále UEFA 2019/2020. Kolín nad Rýnom bol dejiskom zápasu, ktorý sa skončil so stavom 2:1 pre Sevillu. 21. augusta sa bude konať finále Európskej ligy v rovnakom meste. Tu sa Sevilla stretne s víťazom semifinálového zápasu.

Už od začiatku zápasu boli červení veľmi aktívni a šancu na penaltový kop dostali v 7. minúte. Pokutový kop bol odobrený po tom, čo Carlos zakončil Rashforfa, a následne sa pustil do hráča Manchestru.

Nekompromisný Fernandes prevzal kontrolu nad loptou a hneď strieľal na bránku a úspešným záverom. Sevilla pokračovala v nastolenom tempe a gól vo svojej bránke nebrala tragicky. Predviečla kombinované nahrávky medzi krídelníkmi a využívanie bočných priestorov hracej plochy.

Následne sa prevaha strán striedala a obe družstvá hrali veľmi zanietene. Mnohokrát sa útočníci dostali až k bránke, ale chýbalo finálne zakončenie. Z anglického družstva mali šancu skórovať najmä Martial, Rashford či Fernandes.

47. minúta bola pre Manchester veľmi nádejná, kedy zažiaril Fernandes, avšak proti brankár Bounou sa nedal. Po ďalších útokoch sa Angličanom takisto nepodarilo zdolať dokonalú obranu na strane Sevilly. Aj po 50. minúte mal United ďalšie šancie na zmenu stavu 78.minúta bola ale rozhodujúca. Navas strategicky prihral De Jongovi, ktorý nebol na dohľad obrany súperov, preto mohol strieľať priamo do siete. Tento stav sa už do záveru zápasu neskončil, Sevilla vyhrala so stavom 2:1.

Foto zdroj: Instagram