Posledné roky sa Slovan zavalil dlhmi. Noví majitelia pre klub znamenajú nádej pre zvýšenie jeho úrovne.

Cieľom nového vedenia Slovana Bratislava je vybudovanie najlepšieho hokejového klubu Slovenska. Mládežnícka základňa bola posilnená trénermi s dlhoročnými skúsenosťami. Slovan bude mať čoskoro 100 rokov. Jeho narodeniny sa oslávia uvedením tímu A
na najbližšej súťaži o Spenglerov pohár.

O zmene majiteľa klubu sa vedelo už skôr, no došlo k nej až 14.8. Spoluzakladateľ firmy ESET, Rudolf Hrubý, spolu s dvojicou akcionárov, odkúpil klub od Juraja Širokého. Slovan Bratislava patrí do slovenskej hokejovej špičky. Rudolf Hrubý verí, že slovenský hokej potrebuje novú energiu a práve tento klub je vhodný na to, aby ju priniesol.

Pavol Hofstädter, ako jeden z novej majiteľskej trojice, predniesol podobnú myšlienku o budúcnosti klubu. Dôraz pritom kládol najmä na mladé talenty, z ktorých sa neskôr vypracujú kvalitní športovci. Ideálom, ktorý chce klub dosiahnuť, je špičková škandinávska úroveň.

Posledné roky sa Slovan zavalil neuhradenými dlhmi. Trojica nových majiteľov sľubuje, že sa k vedeniu postaví zodpovedne a svoje slovo dodrží. Len tak sa môže z klubu znovu stať spoľahlivý partner.

Slovan prijal aj nového šéftrénera mládeže. Stal sa ním Róbert Döme, ktorý v minulosti pôsobil v NHL a skúsenosti má aj so škandinávskym mládežníckym hokejom. Ďalšou novou tvárou v sektore mládeže je Martin Štrbák.

Noví majitelia chcú zo Slovana vytvoriť vzor všetkých hokejových klubov Slovenska.
Do toho patrí pravidelné získavanie titulov slovenskej extraligy. Po zvýšení kvality sa bude klub snažiť aj o účasť v niektorých nadnárodných ligách.

Okrem tvrdej práce čakajú Slovan aj oslavy stého výročia jeho založenia, ktoré príde už budúci rok. Oslavy by mali zahŕňať aj účasť na najstaršom turnaji celosvetového hokeja, Spenglerovom pohári. Slovan by nebol jediným narodeninovým tímom súťaže. Sté výročie budúci rok oslávi aj sám klub usporiadateľa, HC Davos.

Foto zdroj: Facebook

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu