Pro-Hokej, ktorá donedávna viedla najvyššiu hokejovú súťaž, je v likvidácii. Po nej prebrala štafetu Ligová rada SZĽH, ktorá sa zaoberala najmä technickou stránkou.  

Nová akciová spoločnosť vznikla na podnet slovenských hokejových klubov Tipsport Ligy. Založenia spoločnosti APHK (Asociácia profesionálnych hokejových klubov) sa nezúčastnil Slovan Bratislava. Jej cieľom jej zoskupovať členov najvyššej súťaže a zastávať tak funkciu niekdajšej spoločnosti Pro-Hokej.

Nová spoločnosť na čele s riaditeľkou Anetou Büdiovou už má aj svojho predsedu predstavenstva, Miroslava Kováčika, ktorý je zároveň prezidentom HK Nitra. Okrem neho boli zvolení aj členovia predstavenstva, Juraj Koval a Martin Burinský. Dozornú radu tvoria Ľudovít Jurinyi, Róbert Ľupták a Gabriel Horváth.

Pro-Hokej, ktorá je aktuálne v likvidácii, riadila najvyššiu hokejovú súťaž na Slovensku do minulej sezóny. Hneď po rozhodnutí o likvidácii bol podaný návrh na založenie novej spoločnosti. Prezident banskobystrického hokejového klubu Koval uviedol, že do budúcnosti predpokladajú aj vstup Slovanu do spoločnosti.

Na tieto slová Slovan reagoval tým, že do novej spoločnosti nevstúpili kvôli etickým zásadám, ktoré sa klub snaží dodržiavať. Aktuálne má stále uzatvorenú zmluvu s Tipsport, ktorý roky podporoval spoločnosť Pro-Hokej. Ak v budúcnosti dôjde k dohode medzi partnermi, môže sa stať, že spoločnosť APHK medzi svojich členov príjme práve Slovan Bratislava.

Zdroj foto: facebook.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu