Stará dáma, presne tak prezývajú zrejme najznámejším cyklistickým pretekom sveta, Tour de France. V doslovnom preklade ide o Okružnú jazdu po Francúzsku a z technického hľadiska ide o etapové preteky, ktoré sa od roku 1903 tradične konajú začiatkom leta.

Pre koronavírus ich v roku 2020 posunuli na august a september, no to nič nemení na fakte, že ide o najdôležitejšiu športovú udalosť tohto roku vo svete cyklistiky. Hoci tímová časovka bude tento rok chýbať, nudiť sa určite nebudeme. Na pretekoch sa predstaví aj Peter Sagan, ktorý bude znova patriť medzi TOP favoritov súťaže o najlepšieho šprintéra.

Ak by ste chceli vedieť, aké tímy tento rok nastúpia, kto sú najväčší favoriti, kedy Tour začína a kedy končí, aký má program, aké etapy sú túto sezónu zaradené do pretekov, ale aj to, kde pozerať live prenos, kde nájsť výsledky a ako na Tour zarobiť, to všetko sa dozviete v našom článku. Nájdete tu všetko o Tour de France 2020 na jednom mieste naraz.

Značka, história a súčasnosť Tour de France 2020

Značka, história a súčasnosť Tour de France 2020Tour de France sú cyklistické preteky etapového typu, ktoré boli založené v roku 1903, kedy sa uskutočnil aj ich prvý ročník. Pôvodne to boli nepretržité vytrvalostné preteky, dnes majú 21 etáp, každá trvá jeden deň, dva dni voľna a preteky trvajú spolu 3 týždne.

Väčšina etáp pretekov vedie cez Francúzsko, tradične sa končia v Paríži, konkrétne na uličke Champs-Elysées, Elyzejské polia. Niektoré časti vedú cez roviny, iné cez hory a rozmanitosť pretekov prispieva k zaujímavosti celej Tour de France. V rámci hodnotení pretekov ProTour podľa Medzinárodnej cyklistickej únie sú preteky v najvyššej kategórii A.

Ak ide o najdôležitejšie zaujímavosti pretekov, patria sem:

  • prvým víťazom Tour sa stal francúzsky pretekár Maurice Garin, v tom období preteky slúžili na propagáciu novín L Auto a boli nepretržité a oveľa kratšie
  • okrem Francúzska vedú preteky aj niektorými inými krajinami, v doterajšej histórii to boli aj Španielsko, Belgicko, Nemecko alebo aj Spojené kráľovstvo
  • dokopy boli na pretekoch zaznamenané tri úmrtia, v roku 1935, 1967 a 1995, z toho dve boli spôsobené úrazmi a tretie spôsobené užívaním amfetamínu
  • poslednou etapou je dojazd na Elyzejské polia a väčšinou ide o nesúťažnú etapu, sú ale aj výnimky, no vzhľadom na povrch dlažobných kociek ojedinelé

Aktuálna Tour de France začína 29. augusta 2020 a končí 20. septembra 2020. Spolu má 21 etáp, z toho je 9 rovinatých, 8 horských, 3 sú kopcovité a 1 je časovkou, individuálnou. Na rozdiel od mnohých predošlých ročníkov, Tour sa pôjde iba vo Francúzsku.

SLOVENSKÉ ZASTÚPENIE NA TOUR DE FRANCE

Tak, ako po minulé roky, aj tento rok bude mať naša krajina zastúpenie na prestížnej „Starej dáme“ a to v podobe bratoch Saganovcov. Pôjde o Petra Sagana, ktorý bude atakovať métu zisku ôsmeho zeleného dresu v šprintérskej súťaži, ale aj o Juraja Sagana.

Tímy a najväčší favoriti Tour de France 2020

Cyklistické preteky Tour de France sú síce o pretekoch jednotlivcov, tí sú však organizovaní a nastupujú v tímoch. Hoci na rozdiel od minulosti nebude v ročníku 2020 skupinová časovka, tímy sú dôležité, nakoľko organizujú svojich pretekárov a pomáhajú im.

Tour de France v 2020 by sa malo zúčastniť týchto 22 tímov:

  • AG2R LA MONDIALE
  • ASTANA PRO TEAM
  • BAHRAIN – MCLAREN
  • BORA – HANSGROHE
  • CCC TEAM
  • COFIDIS
  • DECEUNINCK – QUICK – STEP
  • EF PRO CYCLING
  • GROUPAMA – FDJ
  • ISRAEL START – UP NATION
  • LOTTO SOUDAL
  • MITCHELTON – SCOTT
  • MOVISTAR TEAM
  • NTT PRO CYCLING TEAM
  • TEAM INEOS
  • TEAM JUMBO – VISMA
  • TEAM SUNWEB
  • TREK – SEGAFREDO
  • UAE TEAM EMIRATES
  • TOTAL DIRECT ENERGIE
  • B&B HOTELS VITAL CONCEPT P/B KTM
  • TEAM ARKÉA SAMSIC

V spomínaných tímoch by malo pôsobiť dokopy cez 140 jazdcov. Trocha prekvapujúce je, že tu budú chýbať Chris Froome, ale napríklad aj víťaz zatiaľ posledného ročníka, Geraint Thomas. Nenominoval ich tím Ineos, predtým známy ako Sky, ktorý ovládol 7 z posledných 8 ročníkov pretekov. Silná bude tiež Bora, kde bude pretekať aj Peter Sagan.

Ak ide o najväčších favoritov Tour, ide najmä o tieto oblasti:

  • pokiaľ ide o celkové víťazstvo, favoritov je niekoľko, medzi najviac skloňované mená patria Roglič Primož, Bernal Egan, Tom Dumolin a Pinot Thibault
  • v rámci súboja tímov sa očakáva boj najmä medzi tímami Ineos a Jumbo-Visma, ich jazdci majú zároveň aj najväčšie šance na prvenstvo a prvé priečky
  • favoritom súťaže o najlepšieho šprintéra, čiže zelený dres, bude Peter Sagan, dýchať na krk mu budú aj Sam Bennett, Caleb Evan a Alexander Kristoff
  • ak ide o špecialistov do vrchu, tu je konkurencia tiež pomerne široká, zahŕňa mená ako Nairo Quintana, Tadej Pogačar, Alejandro Valverde a Richie Porte

Najskúsenejšími pretekármi celého štartového poľa budú Mark Cavendish a Alejandro Valverde, ktorí odštartovali už na 12 Tour. Druhý spomínaný má aj 13 štartov na Vuelte a 1 štart na Giro Italia. Celkovo bude mať Tour až 40 debutantov, najmladšími sú Maxime Chevalier a Tadej Pogačar, obaja majú po 21 rokov a môžu len prekvapiť.

Etapy na Tour de France 2020

Etapy na Tour de France 2020V rámci pretekov Tour de France sú zaradené tri druhy etáp a to podľa profilu trate. Posledné roky sú v rovnováhe etapy, ktoré idú po rovinách a tie, ktoré sú kopcovité alebo horské, čiže sú sprevádzané stúpaním. Dôležité je aj rozdelenie podľa spôsobu bodov.

Čo sa týka tohto kritéria, etapy sú individuálne alebo tímové:

Bežná etapa: Základom pretekov Tour de France sú bežné etapy, ktoré môžu mať rovinatý, zvlnený aj horský profil. Všetci jazdi v nich štartujú naraz, je povolený kontakt medzi nimi aj spolupráca tímov. Väčšina jazdcov tak jazdí v pelotóne, čiže skupine. Podľa toho, kto príde v ktorej etape do cieľa na akej pozícii, sa mu pripíše čas a tiež počet bodov.

Individuálna časovka: Druhým typom etapy je časovka, konkrétne individuálna časovka. Tu jazdci štartujú v intervale dvoch minút a to v poradí, ktoré je obrátene k poradiu celkovej klasifikácie. V priebehu pretekov sa uskutočňuje najmenej jedna časovka, môže ich byť ale aj viac. V pretekoch v roku 2020 však bude iba jedna a to horská v 20. etape.

Tímová časovka: V rámci Tour de France 2020 bola z programu pretekov vypustená tímová časovka. Tento druh etapy je podobný individuálnej časovke, ale celý tím jazdí spolu. Jazdci sa môžu striedať na čele svojho tímu, ale tímy nesmú navzájom medzi sebou spolupracovať. Ako konečný čas sa počíta čas štvrtého jazdca z celého osem členného tímu.

PREDPOSLEDNÁ ETAPA ČASOVKA JEDNOTLIVCOV

Zvykom na Tour de France býva zaradenie poslednej individuálnej časovky do predposlednej etapy. Po nej sa už v tej poslednej etape obvykle nesúťaží, hoci sú aj výnimky. Naposledy bola časovka v poslednej etape v roku 1989, kedy rozhodla o víťazovi Tour.

Program Tour de France 2020

Poďme sa teraz pozrieť na konkrétny program jednotlivých etáp v rámci rozpisu Tour de France pre rok 2020. Etapy začínajú spravidla na obed alebo tesne po obede a dojazd je v podvečerných hodinách. Dĺžka etáp je 140 až 218 km, časovka má menej.

Tu je stručný prehľad a popis všetkých 21 etáp pre rok 2020:

1. etapa Nice – Nice:

Etapa ide 29. Augusta, meria 156 km, má rovinatý charakter a ide o veľký štart Tour de France. Etapa začína aj končí v známom meste na juhu Francúzska, v Nice, na jej konci sa očakáva prvý veľký súboj favoritov o zelený dres.

1. etapa Nice - Nice:

2. etapa Nice – Nice:

Aj druhá etapa bude v oblasti Nice, pôjde však už o horský typ etapy s dĺžkou dokopy 186 km, ktorý začne po obede 30. augusta. Počas etapy sa cyklisti riadne zapotia, musia prekonať dve stúpania, každé má výšku cez 1.500 m.n.m..

2 etapa tour de france 2020

3. etapa Nice – Sisteron:

V tejto etape prechádza pelotón do Sisteronu, ide o rovinatú etapu a to v dĺžke 198 km, patrí k tým dlhším v rozpise Tour de France 2020. Etapa je na programe dňa posledný augustový pondelok, jej súčasťou je tiež šprintérska prémia.

3 etapa tour de france 2020

4. etapa Sisteron – Orcières-Merlette:

Prvý septembrový deň je na programe dňa štvrtá etapa. Ide o kopcovitú etapu s dĺžkou 160,5 km, ktorá by mala odštartovať poobede. Cieľ je vo výške cez 1800 metrov nad morom a tu by sa mali ukázať prvý favoriti.

4 etapa tour de france 2020

5. etapa Gap – Privas:

Táto 183 km dlhá rovinatá etapa je už stálicou, ak ide o lokáciu do mestečka Gap. Etapa je akoby stavaná na mieru pre šprintérov, hoci na záver etapy je mierne stúpanie. Očakáva sa hromadný špurt a v ňom by mal byť silný aj Sagan.

5 etapa tour de france 2020

6. etapa Le Teil – Mont Aigoual:

Etapa je na programe dňa vo štvrtok, 3. septembra, má štart o 12:10 a celkovú dĺžku 191 km. Ide o kopcovitú etapu, kde dostanú zabrať všetci, záver je vo výške 1560 metrov nad morom, k nemu vedie až 13,5 km dlhé stúpanie.

6 etapa tour de france 2020

7. etapa Millau – Lavaur:

O deň neskôr pokračuje Tour de France 2020 etapou dlhou 168 km a to z Millau do Lavaur. Jedná sa o rovinatú etapu, hoci v jej priebehu si užijú pretekári aj mierne stúpanie do kopca. Záver je pre rovinke a praje najmä šprintérom.

8. etapa Cazères-sur-Garonne – Loudenvielle:

Jedná sa o prvú pyrenejskú etapu, ktorá odštartuje 5. septembra po pol druhej. Etapa je horská a pomerne krátka, má len 141 km, ale je to vynahradené tromi stúpaniami, každé bude na výšku cez 1.300 m.n.m..

8 etapa tour de france 2020

9. etapa Pau – Laruns:

Pokračujeme znova v horách, aj deviata etapa má prívlastok horská a meria už o niečo viac, konkrétne 153 km. Počas etapy musia cyklisti zdolať tri stúpania, každé so sklonom cez 8 %. Posledné je 18 km pred cieľom a dá zabrať.

9 etapa tour de france 2020

10. etapa Île d’Oléron Le Château-d’Oléron – Île de Ré Saint-Martin-de-Ré:

Po deviatej etape je deň voľna a 8. septembra pokračuje tour touto 168,5 km dlhou rovinatou etapou. Etapa končí v historickej pevnosti nachádzajúcej sa v Biskajskom zálive.

10 etapa tour de france 2020

11. etapa Châtelaillon-Plage – Poitiers:

Aj dvanásta etapa má prívlastok rovinatá a bude sedieť hlavne vytrvalostným cyklistom, ktorí sa najlepšie popasujú s podmienkami počasia. 11. etapou sa cyklisti zároveň rozlúčia s pobrežím Atlantického oceánu.

11 etapa tour de france 2020

12. etapa Chauvigny – Sarran Corrèz:

V tejto etape je výzvou už len jej dĺžka, ide totiž o najdlhšiu etapu s dĺžkou 218 km. Oproti tej predošlej, ktorá mala 167,5 km, je to poriadna dávka kilometrov, navyše, počas nej sa pôjde veľmi často hore aj dole.

12 etapa tour de france 2020

13. etapa Châtel-Guyon – Puy Mary Cantal:

Vraciame sa naspäť do francúzskeho stredohoria, čomu zodpovedá aj profil 13. etapy, ktorá je horská a končí v nadmorskej výške takmer 1.600 metrov. Celkovo nastúpajú jazdci dokopy 4 tisíc metrov.

13 etapa tour de france 2020

14. Clermont-Ferrand – Lyon:

Na rad prichádza rovinatá etapa a to v dĺžke 194 km. Etapa štartuje 12. septembra pred pol druhou hodinou a hoci je označená ako rovinatá, treba sa pripraviť počas nej na dve stúpania. To zamieša poradím v každej súťaži.

14 etapa tour de france 2020

15. etapa Lyon – Grand Colombier:

V tejto etape sa musia cyklisti pripraviť až na tri stúpania, to posledné na vrch Grand Colombier vo výške 1.501 metrov nad morom. Etapa obsahuje na úvod aj jednu šprintérsku prémiu, inak je ale pre vrchárov.

15 etapa tour de france 2020

16. etapa La Tour-du-Pin – Villard-de-Lans:

Po druhom dni voľna čaká od 15. septembra na pelotón trojica horských etáp, ktorá odštartuje práve stúpaním na Villard-de-Lans. Je tu viac stúpaní, etapa má 164 km a končí vo výške 1.152 metrov nad morom.

16 etapa tour de france 2020

17. etapa Grenoble – Méribel Col de la Loze:

Znova horská etapa, tento krát o dĺžke spolu 170 km. Podľa predpokladov by sa práve na tejto etape mala lámať celá Tour de France, sú tu totiž dve obrovské stúpania, ktoré by mali jasne ukázať, kto môže vyhrať.

17 etapa tour de france 2020

18. etapa Méribel – La Roche-sur-Foron:

18. etapa je znova horská, štartuje 17. septembra po obede a je tu celkovo až 6 horských prémií, čo naznačuje, o aký náročný úsek pôjde. Počas etapy by mali cyklisti zdolať 4 tisíc výškových metrov a 175 km dĺžky.

18 etapa tour de france 2020

19. etapa Bourg-en-Bresse – Champagnole:

Táto etapa je už rovinatá, no to neznamená, že by bola nudná. Práve naopak, 166,5 km dlhý profil ponúkne aj mierne stúpania, šprintérsku aj vrchársku prémiu a na záver sa očakáva jeden z najlepších špurtov Tour.

19 etapa tour de france 2020

20. etapa Lure – La Planche des Belles Filles:

Predposledná etapa je vyhradená pre časovku, konkrétne pre horskú časovku. Etapa má len 36,2 km, začína vo výške ľahko nad 200 metrov nad morom a končí vo výške 1.035 m.n.m., posledné stúpanie má 8km.

20 etapa tour de france 2020

21. etapa Mantes-la-Jolie – Paris Champs-Élysées:

V nedeľu 20. septembra Tour de France 2020 končí tradične na Elyzejský poliach, dojazd sa očakáva okolo 19:00. Záver patrí obvykle špurtu, ktorý je vecou prestíže, o väčšine dresov už bude asi rozhodnuté.

21 etapa tour de france 2020

Súťaže a dresy Tour de France 2020

Čo sa týka súťaží, preteky Tour de France sú spojené s viacerými druhmi súťaže. Okrem celkového poradia, ktoré je závislé od celkovej doby prejdenia všetkých etáp, majú veľký význam aj body získané pri šprintovaní v cieli, prípadne výstupe v kopci.

So súťažami súvisia aj tričká, ktoré nosia ich pribežní lídri:

zlte trickoŽlté tričko – priebežné poradie: Tour de France je neodmysliteľne spojená so žltým dresom, ktoré má právo nosiť počas pretekov ten jazdec, ktorý je aktuálne v časovom poradí lídrom celého štartového poľa. Po poslednej etape získa žltý dres ten jazdec, ktorý má najmenší súčet všetkých časov z jednotlivých etáp a je vyhlásený za celkového víťaza.

zelene trickoZelené tričko – šprintérska súťaž: Druhou najpopulárnejšou súťažou je tá o zelený dres. Ide o dres, ktorý prináleží jazdcovi s najlepšími šprintérskymi schopnosťami, čo sa dokumentuje jeho umiestnením na konci etáp, ale aj v priebehu rýchlostných prémií počas etáp. Za poradie sa udeľujú body a jazdec, ktorý ich má na konte najviac, nosí zelený dres.

Bodkované tričko – vrchárska súťaž: Jazdec s bielym dresom a červenými bodkami je kráľom hôr. Tak, ako pri šprintérskej súťaži, ide o jazdca, ktorý má najviac bodov, tentokrát získaných za priebežné poradie alebo konečné umiestnenie v etapách označovaných ako horské či kopcovité. Podľa náročnosti stúpania sa môže líšiť bodovanie.

Biele tričko – priebežné poradie u mladých jazdcov: V tomto prípade ide o obdobu žltého dresu, avšak udeľuje sa jazdcom, ktorý nedosiahli vek 25 rokov k 1. januáru roku, kedy sa preteky Tour konajú. Aj tento dres sa udeľuje na základe najlepšieho času v rámci celého poradia a obvykle sa označuje aj ako súťaž najmladších jazdcov Tour.

Biele číslo na červenom pozadí – súťaž o najaktívnejšieho jazdca: V tomto prípade nejde o dres, ale o zmenu farebnosti štartovného čísla. Udeľuje sa jazdcom na základe bodov získaných podľa pokusov o únik, útok a nejakú inú zaujímavú aktivitu, označuje sa aj súťaž o najbojovnejšieho jazdca. Ten má biele číslo na červenom pozadí.

cierne cisloČierne číslo na žltom pozadí – súťaž tímov: Ide už nie o individuálnu, ale o kolektívnu súťaž, ktorá je odmenená znova zmenou zafarbenia čísla, to je čierne a na žltom pozadí. Súťaž je klasifikovaná podľa času troch najrýchlejších jazdcov v každej etape, tieto časy sa pripisujú ich tímu. Vedúci tím je ten, ktorého súčet časov za etapy je najnižší.

Bodovanie Tour de France 2020

Pokiaľ ide o bodovaciu súťaž, okrem celkového času a teda aj celkového poradia je Tour de France tiež o súperení v šprintoch a aj pri jazde do kopcov. Ide o dve samostatné kategórie, čo naznačuje aj súťaž o dresy rôznych farieb. Každá súťaž má svoje bodovanie.

Pri bodovaní vrchárov sa postupuje podľa týchto pravidiel:

  • pri najťažšom stúpaní je poradie od 1. po 10. miesto bodované 25, 20, 16, 14, 12, 10, 8, 6, 4 a 2 bodmi
  • pri vrchole prvej kategórie sa boduje iba prvých 6 miest a to 10, 8, 6, 4, 2 a 1 bodom
  • pri vrcholoch druhej kategórie ide o 4 miesta, ktoré získajú postupne 5, 3, 2 a 1 bod
  • pri tretej kategórii získa víťaz 2 body, druhý v poradí 1 bod, pri štvrtej kategórii berie iba víťaz a to iba 1 bod

Ak ide o šprintérsku súťaž, body podľa umiestnenia sú tieto:

  • v rovinatej etape je hodnotených prvých 10 miest a to 50, 30, 20, 18, 16, 14, 12, 10, 8, 7, 6, 5, 4, 3 a 2 bodmi
  • pri kopcovitej etape je to tiež prvých 10 miest, postupne jazdec môže získať 30, 25, 22, 19, 17, 15, 13, 11, 9, 7, 6, 5, 4, 3 a 2 body
  • v horskej etape je pre šprintérov bodov menej, postupne 20, 17, 15, 13, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2 a 1 bod

V súťaži šprintérov je možné získať body aj pri časovkách a to tiež za prvých 10 miest. Body sa získavajú iba v individuálnych časovkách, bodové zisky sú v poradí 20, 17, 15, 13, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2 a 1 bod. Počas etáp bývajú špeciálne rýchlostné prémie pre šprintérov, tu sa hodnotí ich prejazd prvými 10 jazdcami a body sú také, ako pri časovke.

Priamy prenos, aplikácia a sledovanie online Tour de France 2020

Nakoľko je Tour de France doslova cyklistickým sviatkom roka, je možné ho sledovať cez viacero zdrojov. Živé sledovanie môže byť online, kde môže mať podobu aplikácie aj internetovej stránky, no tiež cez televíziu, vysielať ju bude viacero kanálov.

Za spomenutie ale určite stojí live stream kancelárie Tipsport:

Živý prenos môžete sledovať aj cez internet a to cez live stream známej stávkovej kancelárie Tipsport, ktorá bude vysielať priame prenosy z každej etapy

Ak ide o sledovanie prenosov v televízií, je tu viac možností:

  • u nás bude prenos vysielať RTVS na druhom okruhu a to aj online
  • podobne, ako pri iných podujatiach, môžete prepnúť aj na české ČT
  • zo zahraničných viete pozerať Tour na kanáloch Eurosport či NBC

Samotný organizátor pretekov ponúka tiež možnosť sledovania Tour cez oficiálnu aplikáciu. V nej nájdete aj rôzne zaujímavé a špeciálne fotografie či rozhovory, rovnako tak sumár každej etapy. Aplikáciu môžete využívať v mobile aj v tablete, predpokladá to však znalosť aspoň jedného cudzieho jazyka. Je to dobrý zdroj detailnejších informácií.

SLEDOVANIE NAŽIVO A ZADARMO CEZ TIPSPORT

Ak nemáte možnosť pozerať Tour de France 2020 v televízií a nechcete si kupovať anténu alebo satelit, môžete využiť sledovanie zadarmo cez live stream stávkovej kancelárie Tipsport. Zaregistrujte sa, stavte si a môžete pozerať celý prenos zdarma.

Stávky a tipovanie na Tour de France 2020

Tak, ako aj pri iných športových podujatiach, aj v prípade Tour de France 2020 je možné si užiť pri sledovaní nielen pozíciu bežného diváka, ale aj tipéra. Stávkové kancelárie na našom trhu túto udalosť veľmi dobre pokrývajú a môžete si staviť na viac udalostí.

Najčastejšie si môžete staviť na tieto udalosti a príležitosti:

Stávkové kancelárie ponúkajú tipy na celkovú pozíciu a bodovaciu súťaž

V prvom prípade máte k dispozícii zoznam favoritov, kde si viete staviť na ich celkové umiestnenie, víťazstvo alebo umiestnenie do nejakého miesta v poradí

Druhou najčastejšou príležitosťou je stávkovanie na víťaza bodovacej súťaže o najlepšieho šprintéra, čiže o víťaza zeleného dresu na konci pretekov

Okrem toho viacero stávkových kancelárií ponúka aj možnosť tipovania v rámci dvojíc, čiže lepšie umiestnenie jedného z dvojice, tipovanie ostatných individuálnych súťaží od vrchárov až po mladých jazdcov, stávkovanie v rámci tímovej klasifikácie či tipovanie na víťazov jednotlivých etáp alebo na celkový počet víťazstiev počas celých pretekov.

Staviť si môžete aj na to, z ktorého tímu bude pochádzať celkový víťaz Tour de France 2020, prípadne aj na niektoré detailnejšie štatistiky týkajúce sa osobných úspechov či prvenstiev. Z nášho pohľadu bude najzaujímavejšie určite tipovanie na víťaza šprintérov.

Najlepšie stávkové kancelárie a ich kurzová ponuka pre Tour de France 2020

Kurzy pri tipovaní na jednotlivé udalosti v rámci Tour de France 2020 sú celkom zaujímavé, zhruba od 1,4 až po 100, podľa príležitosti alebo podľa toho, o aký druh stávky ide. Na trhu ponúka tipovanie na tohtoročnú Tour de France viacero stávkových kancelárií.

Za zmienku stoja dve, prvou je známa kancelária Tipsport:

  • ak ste sa ešte nezaregistrovali, v Tipsporte získate vstupný bonus okamžite 15 € a možnosť získať ďalší bonus do 4.000 € podľa výšky vášho vkladu
  • k dispozícii sú športové prenosy a live výsledky a to nielen z Tour de France, ale aj z iných podujatí, kancelária má skvelú aplikáciu s množstvom info
  • zabúdať netreba na výhodné kurzy a zaujímavé ponuky, v prípade tohtoročnej Tour si viete staviť na celkové poradie a je tu skvelý kurz na Petra Sagana

Stávková kancelária Tipsport má celoročne zrejme najširšiu ponuku športov a to tak individuálnych, ako aj kolektívnych. Má prepracovaný bonusový program, počas stávkovania získavate rôzne bonusové body a tie potom využívať pre bezplatné tipovanie. Tiež je dôležitá široká komunita tipérov na internete, na vysokej úrovni je zákaznícky servis.

Druhou veľmi zaujímavou možnosťou je značka Fortuna:

  • vaša prvá stávka vo Fortune môže byť zadarmo a to až do výšky vkladu 30 €, minimálny vklad pre získanie bonusu je 10 €, viac podmienok je na internete
  • stávkovanie je samozrejme bez manipulačného poplatku a aj tu si môžete nájsť veľmi zaujímavé kurzy pre Tour de France, vrátane tipov na zelený dres
  • ponuka zápasov je tiež veľmi bohatá, rovnako tak môžete pozerať live prenos priamo na svojom mobile, kancelária má aj prepracovaný vernostný bonus

Ak sa rozhodnete pre stávkovú kanceláriu Fortuna, získate veľa možností nielen počas Tour de France, ale po celý rok. Podávať môžete stávky na rôzne športy, vrátane e-športov, kurzová ponuka obsahuje viacero udalostí a umožňuje aj výnimočne výhodné tipovanie live. Pokiaľ chcete preniknúť do tajov tipovania, určite to bude dobrý začiatok.

Tipy na stávkovanie od expertov pre Tour de France 2020

Tohtoročná Tour de France bude určite plná prekvapení. Absencia niektorých tradičných mien, ale aj nepredvídateľnosť súvisiace s koronavírusom, sú príležitosťou pre každého, kto by si chcel ročník 2020 pozrieť aj z inej perspektívy, ako bežného diváka.

Aktuálna ponuka stávkových kancelárií tomu len praje. Ak ide o celkové víťazstvo, treba sa pripraviť na to, že predikcie môžu byť nabúrané. Netreba sa báť rizika a vyšších kurzov, pokojne stavte na Rogliča, Bernala alebo Dumolina a ich víťazstvo. Výhodné môže byť aj umiestnenie iných mien v prvej desiatke, napríklad Kreuzigera a Quinatnu.

Pokiaľ ide o šprintérov, hoci má Peter Sagan najnižší kurz, kto pozerá na zisk, mal by teraz staviť naopak proti nemu. Hoci to Petrovi Saganovi naozaj prajeme, nevyzerá úplne vo svojej TOP forme a to je príležitosť, ako zarobiť, najmä pri sólo stávke len na neho.

POZOR NA „ZARUČENÉ“ A DRAHO PLATENÉ TIPY

Fenomén stávkovania sa nevyhol pochopiteľne ani nám a každý, kto sa zaujíma o športové tipovanie, už určite narazil na rôzne stránky, kde sa to hemží platenými a „zaručenými“ tipmi. Takýchto stránok sa vyvarujte, sledujte skôr reálne skúsenosti tipérov z praxe.

Záverečné zhodnotenie a prečo tipovať na Tour de France 2020

Tour de France bude aj v roku 2020 nepochybne športovým vrcholom roka v cyklistike. Nič na tom nezmení ani posunutie podujatia na august a september kvôli koronavírusu, rovnako tak ani mierna zmena programu a absencia tímovej časovky v rámci celej Tour.

Ak chcete byť nielen bežným fanúšikom, skúste si zatipovať:

Dve najznámejšie stávkové kancelárie na našom trhu, Tipsport a Fortuna, majú pestrú ponuku stávok v rámci Tour de France a to tak na víťaza aj zelený dres

Bez ohľadu na to, ktorú si vyberiete, je to veľká príležitosť:

  • staviť môžete aj bez rizika, obe kancelárie majú zaujímavé bonusy
  • viete pozerať cez ich weby živé prenosy a mať info z prvej ruky
  • okrem Tour je možné staviť aj na iné športy, ponuka je bohatá
  • registráciou získate aj online podporu a zázemie tipérskej komunity

Tohtoročná Tour de France bude podľa očakávaní expertov plná prekvapení. Karty zamiešajú viaceré faktory a, či už ide o absenciu favoritov, nové podmienky spôsobené koronavírusom, viditeľný vzostup nováčikov a mladých jazdcov, ale aj zaujímavo zvolený profil tratí celého preteku. Je sa na čo tešiť, o to viac, ak budete tipovať a zažijete adrenalín.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu