Začínajú sa zápasy v Európskej lige. Inter Miláno si 5. augusta zahrá s Getafe. Súboj sa odohrá na jeden zápas na trávniku v Gelsenkirchene.

Jediný bod pomohol hráčom Juventusu Turín získať 36. titul v Serii A v Taliansku. V posledných zápasoch sa futbalistom Juventusu nedarilo. Ich nepriaznivú formu potvrdili aj tri prehry v štyroch zápasoch. Dokonca v zápase s AS Rím podľahli na domácej pôde 1:3.

V Apríli 2018 sa tak skončila víťazná séria zápasov na domácom trávniku. Juventus dokázal zdolať súpera na domácej pôde celkovo 40 krát po sebe.

Po neúspešných zápasoch hráči bojovali s nepriaznivými pocitmi. Len veľmi ťažko získavali klesajúce sústredenie. Ako uviedol tréner Maurizio Sarri je potrebné sa zamerať na mentálny a fyzický stav hráčov a učiniť zmeny.

7. augusta odohrá tím Juventusu osemfinálový zápas Ligy majstrov proti Lyonu. Hráči Juventusu sa už aktívne pripravujú. Jedná sa o odvetu, prvý zápas si vybojoval Lyon 1:0.

Od začiatku vypuknutia koronavírusu však futbalisti Lyonu odohrali len jeden zápas. Tento fakt môže byť pre nich nevýhodný. Sarri však skonštatoval, že nevie určiť vplyv počtu odohraných zápasov na kondíciu tímu. Dokonca ho prekvapilo, že futbalisti Lyonu si viedli v zápase s PSG veľmi dobre.

Zároveň však uviedol, že istá miera neistoty hráčov Lyonu pred súbojom bude pre Juventus výhodou.

Zdôraznil, že hráči Juventusu nastúpia do súboju so zmeneným postojom ako do predošlých. Vo výslednej priečke sa ako druhý umiestnil Inter Miláno, tretí sú futbalisti Atalanty Bergamo. V rozhodujúcom zápase sa o druhú priečku zaslúžil Milan Škriniar. Ten skóroval v 77. minúte zápasu.

Tréner Interu Antonio Conte jednobodový rozdiel neoceňuje. Juventus jednoznačne dokázal, že je na tom lepšie. Získal deviate prvenstvo v Serii A čo dokazuje jeho silu.

Ich úspech pripisuje systematickej a neustálej práci na zlepšovaní sa. Conte oceňuje kvality súpera. Antonio Conte v rozhovore uviedol, že sa v tíme chystajú zmeny. Priviedol ho k tomu rozhovor s Lucaniom Spallettim z obdobia jeho nástupu.

Skonštatoval, že odvtedy nenastali žiadne zmeny čo sa chystá napraviť. Tréner Interu poukazuje na opakujúce sa chyby. Od zmeny preto očakáva veľa a to nie len medzi hráčmi.

Je potrebné zlepšovať sa nie len na ihrisku ale aj v oblasti vedenia tímu. O zmenách bude preto diskutovať aj s vedením klubu Inter Miláno.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu