Atalante patrí aktuálne druhé miesto. Za Juventusom Turín zaostáva o 6 bodov. Tretie miesto obsadzuje Inter Miláno, ktorý má spolu s klubom z Bergama pred sebou ešte jeden neodohraný zápas.

Na utorkovom zápase sa hráči Atalanty Bergamo opäť popasovali so svojím súperom na domácej pôde. Aj toto stretnutie v rámci 35. kola najvyššej regionálnej futbalovej súťaže Talianska proti Bologni skončilo víťazne pre Atalantu s výsledkom 1:0. Jediný gól zápasu strelil Luis Muriel tesne po začiatku druhého polčasu. Predčasné ukončenie súboja spôsobilo odvolanie trénera Giana Piera Gasperiniho v prvom polčase.

Všetkých 15 zápasov, ktoré mala Atalanta v rámci ligy naplánované, tak skončili pre tento klub úspešne a tabuľku obsadili hneď na druhom mieste, keďže majú o 6 bodov menej ako prvý Juventus Turín. Tento klub ale odohral o jeden zápas viac. Počtom zápasov je na tom tak ako Atalanta aj Inter Miláno, ktorý sa umiestnil na treťom mieste rebríčka a aktuálne má o dva body menej ako tím z Bergama.

Futbalisti z AC Miláno zvládli až 9 za sebou idúcich zápasov bez prehry s vrcholom v Sassuole, kedy vyhrali 2:1. Tento triumf zabezpečil Zlatan Ibrahimovič, ktorý strelil oba góly.

Domáci dres si obliekol Slovenský hráč Lukáš Haraslín, ktorý prvý polčas zápasu odohral na krídle. Miláno skončilo na piatom mieste v tabuľke ligy. Toto umiestnenie ale nie je finálne.