Ak tím Slovana postúpi do 2. predkola LM 2010/21, ďalším tímom na zdolanie bude pre nich šampión Young Boys Bern. Stretnutie by sa uskutočnilo v Berne. O všetkom rozhodlo pondelňajšie žrebovanie v Nyone.

Nedeľa rozhodla o prvom predkole futbalovej súťaže žrebovaním v centrále UEFA.
O druhom sa rozhodlo v pondelok. V súťaži ďalej dôjde k jej rozdeleniu na časť majstrovskú a ligovú. Slovan v žrebovaní figuroval v prvej skupine majstrovskej časti.

Minulý rok sa Slovanu nedarilo. Zo súťaže vypadol už v prvom predkole LM. Nasledovné pokračovanie v Európskej lige už vyzeralo nádejnejšie. Nakoniec sa mu podarilo dosiahnuť jej hlavnú fázu. Skupinu K tvoril s Wolverhamptonom Wanderes, Besiktasom Istanbul a SC Bragom. Zo zápasov si napokon odniesol 4 body.

V žrebovaní majstrovskej vetvy bolo zapojených 17 víťazných tímov prvého predkola. K nim sa zaradil už aj chorvátsky, švajčiarsky a dánsky majstrovský tím. Ligová vetva pozostávala z nasadeného Besiktasa Istanbul, Viktorie Plzeň a viedenského Rapidu.

Kluby PAOK Solún, AZ Alkmaar a Lokomotíva Záhreb neboli nasadení. Zverenci slovenského trénera, Adriána Guľu, si zahrajú proti Holandsku o účasť v treťom predkole.

Aj svet futbalu sa musí prispôsobovať novým podmienkam nastoleným pandémiou koronavírusu. Predkolo Ligy majstrov sa preto bude hrať len na jedno stretnutie.

Pred začiatkom skupinovej fázy sa odohrajú zápasy Play off, pričom pôjde o 2 súboje,
a to na domácom a cudzom ihrisku. Podľa posledného rozhodnutia UEFA sa však zápasy
po novom môžu uskutočniť aj na neutrálnom ihrisku. Príčinou tejto zmeny sú bezpečnostné opatrenia, pre ktoré niektoré tímy nemusia byť schopné stretnutie zorganizovať.

Takýmto tímom na pleciach zostáva zabezpečenie iného neutrálneho ihriska, pričom musia brať ohľad na prepravu protihráčov. Svoje ihriská na tieto zápasy zatiaľ ponúklo Poľsko, Maďarsko, Grécko a Cyprus.

Foto zdroj: Facebook

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu