Tampa Bay vyhrala tretí duel semifinále play off NHL nad klubom Boston Bruins so stavom 7:1. Na úspechu Tampy sa podieľal aj slovenský obranca Erik Černák, ktorý pri skórovaní napomohol jednou asistenciou. Naopak Halák v bránke Bruins zinkasoval 4 góly, kým ho
po 32 minútach nevystriedal jeho český kolega Daniel Vladař. 12 zo 16 striel zvládol Jaro Halák vychytať.

Súboj, ktorý prebiehal v Toronte medzi Philadephiou a New York Islandermi skončil
so stavom 4:3 pre Philadelphiu po predĺžení.

Nikita Kučerov si počas zápasu proti Bostonu pripísal na konto jeden gól a až tri asistencie, Alex Killorn dva góly a jednu asistenciu a rovnako po tri body získali Brayden Point a Michail Sergačov. Najviac bodov nazbieral počas zápasu Černák, ktorý má počas 17 odohratých minút okrem jedného gólu na účte aj 4 body. Zdeno Chára ako kapitál Boston Bruins
za 18 minút, ktoré počas zápasu odohral, strelil na bránku raz.

Podľa slov trénera Tampy tento výsledok nie je normálnym a bežným v play off. Napriek radosti z víťazstva vlastného tímu si uvedomuje, že sa musia držať pri zemi, pretože další zápas by mohol dopadnúť úplne inak.

Chára sa pre médiá vyjadril, že na tento zápas musia veľmi rýchlo zabudnúť a spamätať sa. Na Halákovu obranu povedal, že brankár mal mnoho pekných zákrokov.

Foto zdroj: Facebook