Futbalisti s pozitívnymi testami pôjdu do karantény, ostatní hráči v mužstve musia prerušiť prípravu na zápasy.

V slovenskej Fortuna lige sa vyskytli pozitívne testovaní hráči na Covid-19. Nakazených futbalistov hlásia kluby Trenčína a Serede. Jedná sa celkovo o dvoch pozitívnych hráčov. Prvý pôsobí v AS Trenčín a druhý v ŠKF Sereď. Pozitívne testy majú za následok prerušenie tréningov klubových mužstiev.

Únia ligových klubov, ktorá je riadiacim orgánom uviedla, že aktuálne skutočnosti budú mať vplyv aj na budúce dianie. Bude potrebné zmeniť program blížiaceho sa 4. kola ligy. Zmeny sa týkajú zápasu medzi ŠK Slovan a FK Senica. Zápas sa mal odohrať už túto sobotu, nový termín ešte nie je známy.

O zápase medzi futbalistami ViOn Zlaté Moravce a MFK Zemplín Michalovce rozhodne testovanie. Ak sa u hráčov oboch mužstiev ani v jednom prípade nepotvrdí koronavírus, vzájomný súboj odohrajú v utorok dňa 25. augusta.

Tento týždeň, v priebehu utorka až do štvrtka, sa realizujú testy na ochorenie Covid-19. Testovaniu sa podrobia všetci hráči z jednotlivých futbalových klubov pôsobiacich
vo Fortuna lige. Plánované testovanie oznámila ÚLK v dôsledku pozitívne testovaného hráča klubu ŠK Slovan Bratislava.

Výsledky z testovania hráčov na koronavírus v priebehu utorka odhalili dva pozitívne prípady. Otestovaných bolo celkovo 7 mužstiev Fortuna ligy. Testovaniu sa v stredu podrobia hráči ďalších troch mužstiev a vo štvrtok hráči jedného klubu.

Kluby s pozitívne testovanými hráčmi na koronavírus čaká program nastavený Manuálom organizácie zápasov. V nasledujúcich dňoch majú hráči zákaz stretávania sa. Následne
na to po uplynutí lehoty 5 dní sa hráči opätovne podrobia testom na ochorenie Covid-19. Ak budú hráči negatívne testovaní, tréningový proces sa môže opätovne zahájiť.

Foto zdroj: Facebook

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu