Po oficiálnom zrušení piatkového zápasu bude UEFA rozhodovať o osude Slovana Bratislava.

Prvé predkolo LM 2020/2021 si mal Slovan Bratislava zahrať na Faerských ostrovoch.
Pre pozitívne výsledky testov na COVID-19 v slovenskej výprave bol zápas už druhýkrát zrušený. Nádej na postup však stále žije.

UEFA by mala už v pondelok rozhodnúť o osudoch oboch tímov. Slovan musel na Faerských ostrovoch nechať dvoch členov výpravy, u ktorých sa potvrdilo ochorenie COVID-19. Momentálne sú v povinnej karanténe.

Zápas sa mal pôvodne odohrať už v stredu. Povinné testy na nový koronavírus však odhalili prípad v realizačnej výprave Slovana. UEFA klubu povolila náhradu za pôvodný tím, ktorá pozostávala zo 16 hráčov.

Druhá výprava dopadla rovnako. Plánovaného výkopu o 18:00 sa ani nový tím zúčastniť nemohol, lebo by tým porušil nariadenia krajiny. Slovanu tak hrozila kontumačná prehra.

Protokol Return to Play UEFA hovorí o povinnom testovaní členov výprav ešte
pred príchodom do krajiny, kde sa zápas odohrá. V súlade s ním sa aj hráči Slovana podrobili testovaniu, v ktorom sa nepotvrdil ani jeden prípad.

Miestna legislatíva vyžadovala ďalšie testovanie, ktoré hráčov čakalo v krajine domáceho tímu. Po potvrdení jedného prípadu miestny orgán rozhodol o karanténe pre celé mužstvo. Zápas sa teda preložil na piatok. Na Faerské ostrovy pricestoval náhradný tím s negatívnym testom na COVID-19.

Po potvrdení prípadu v náhradnom mužstve bolo aj to nútené zostať v karanténe a zápas bol zrušený. Kontrolná, etická a disciplinárna komisia UEFA má osud tímov vo svojich rukách.

Predkvalifikačný zápas KF Drity a Linfieldu FC mal podobný osud. V tíme z Kosova sa rovnaký vírus potvrdil u dvoch osôb. Zápas bol zrušený. O ďalšom postupe rozhodla komisia. Tím s prípadmi nového koronavírusu bol o možnosť zabojovať ukrátený. Komisia rozhodla v prospech Linfieldu, ktorý kontumačne vyhral.

Foto zdroj: facebook

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu