Ďalší prípad na koronavírus v tíme Slovana. Hrozí mu kontumačná prehra.

Súboj na pôde Faerských ostrovov bol už raz preložený pre ochorenie u jedného z členov realizačného tímu. Pôvodne bol zápas naplánovaný na stredu a preložený na piatok o 21:00.

Piatkový zápas nášho ŠK Slovan Bratislava je zas ohrozený, a to pre nový prípad ochorenia COVID-19 medzi členmi tímu druhej výpravy, ktorú klub využil ako rezervu. Nový tím priletel na Faerské ostrovy vo štvrtok, deň pred plánovaným zápasom.

Jeden člen mal po prílete na Faerské ostrovy pozitívny výsledok testovania, preto bude opakovane testovaný. Nasledujúcim krokom by malo byť opätovné rokovanie UEFA
so zástupcami za oba kluby.

Rezervnému tímu Slovana, ktorý mal nahradiť ten pôvodný, nebolo z dôvodu meškania výsledkov testov umožnené ani predzápasové tréningové stretnutie. Faerské média informovali, že pre tieto vzniknuté problémy vedenie slovenského klubu odmietlo prijať výsledok testov. V prípade pozitívnych výsledkov by totiž Slovan mohol kontumačne prehrať.

Slovan si vyžiadal opakovanie testu na COVID-19 prostredníctvom inej spoločnosti. Z úst generálneho riaditeľa Slovana Bratislava vyšlo obvinenie domáceho klubu, ktorý sa podľa neho snaží o znemožnenie stretnutia a svoj postup.

Zápas, ktorý sa mal prvotne odohrať už v stredu, sa pravdepodobne neodohrá ani v novom zložení tímu. Všetci hráči už test absolvovali na Slovensku. Výsledky boli negatívne. Záskok za náhradný tím tvorilo šestnásť futbalistov, pričom išlo o siedmich mužov tímu A a deviatich juniorov.

V prípade, že sa piatkový zápas podarí uskutočniť, bude provizórny tím vedený slovenským futbalovým reprezentantom Szilárdom Némethom. V opačnom prípade bude o osude bratislavského futbalového klubu rozhodovať UEFA. Najhorším scenárom je kontumačná prehra a postup Klaksvíka do 2.predkola LM.

Foto zdroj: facebook

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu