Začiatok zápasu patril Andalúzii, kedy využili všetky svoje šance. Dvakrát trafili konštrukciu bránky, čo však ale výsledok nijak neovplyvnilo.

Hráči FC Sevilla sa vyhli prehre počas celej série 18 zápasov v súťaži. Ich víťazstvo v osemfinále ligy UEFA preto nebolo žiadnym prekvapením. Zápas proti AS Rím sa odohral v meste Duisburg, ktoré je pre oba tímy neutrálnou pôdou. Súboj skončil s dvojgólovým rozdielom 2:0 pre Sevillu. Po piatich rokoch, čo klub získal trofej má teda našliapnuté na získanie ďalšej ceny druhej najprestížnejšej futbalovej súťaže v Európe.

Už od začiatku zápasu tím z Andalúzie dominoval a dokázal si pripraviť a spracovať viacero šancí. Na tvári trénera bola viditeľná spokojnjosť, pričom pochválil najmä Evera Banegu ktorý ako stredopoliar bodoval počas celého zápasu. Na jeho výkone vraj závisí výsledok celého tímu, pretože svojou húževnatosťou a energiou napĺňa aj spoluhráčov. Jeho fyzická forma mu pomáha pri dosahovaní skvelých výkonov.

Okrem neho ale spomenul celý tím, ktorý sa na ihrisku správal agresívne v pozitívnom zmysle slova a divákom ukázali svoj charakter.

Štvrťfinálový zápas Sevilly proti Wolverhamptonu Wanderers sa uskutoční už v utorok, 11. augusta. Kapitán družstva, Jesus Navas hovorí o veľmi ťažkom a húževnatom zápase, no bol by rád, ak by sa jeho priebeh vyvíjal podobne ako predošlý zápas s Rímom.

Foto zdroj: Facebook

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu