Futbalisti Švajčiarska vedú v tabuľke s najvyšším možným počtom 15 bodov.

V piatok sa odohral kvalifikačný zápas 2. skupiny na Majstrovstvách Európy 2021. Pre hráčov Slovenska do 21 rokov nebol úspešný. Slovensko podľahlo súperovi 1:4 na trávniku v Švajčiarsku pod vedením trénera Jaroslava Kentoša.

Na rozdiel od hráčov Švajčiarska s plným počtom bodov, slovenskí reprezentanti sa v tabuľke umiestnili štvrtí. Postarali sa o to tri prehry a dva úspešné zápasy.

Švajčiari na domácej pôde viedli už v prvom polčase zásluhou hráča Andiho Zeqira.
Ten dokázal premeniť jedenástku na úvodný gól. Švajčiarom sa podarilo ešte zvýšiť skóre streleným gólom hráča Noaha Okafora.

Slovenskí reprezentanti sa presadili v záverečnej časti prvého dejstva. O zníženie náskoku sa zaslúžil Ľubomír Tupta. Gól do brány Švajčiarov strelil z priameho kopu. Do konca prvého polčasu sa hráčom Slovenska vyrovnať nepodarilo.

Druhý polčas priniesol viacero gólových príležitostí. Po výmene strán premrhal šancu
na gól Slovák Ďuriš. Po neúspešnom pokuse Slovákov sa začalo opäť dariť Švajčiarom.

Futbalisti Švajčiarska si v druhom polčase výhru poistili dvoma strelenými gólmi.
Hráč Zeqiri vystrelil priamy kop na bránku, lopta sa odrazila čo využil hráč Ndoyema.
Ten skóroval do prázdnej bránky.

O výsledné skóre 1:4 sa zaslúžil futbalista Zeqiri po prihrávke hráča Ndoye.
Posledné minúty druhého polčasu nepriniesli gólové šance, Švajčiari sa úspešné ubránili.

Kapitán Slovenska Christián Herc povedal, že osudným sa im stala nedostatočná agresivita a tiež nevedeli využiť gólové šance. Dodal, že hráči Švajčiarska boli po technickej stránke dokonale pripravení. Slovensko uvíta na domácej pôde v Nitre hráčov Švajčiarska v utorok 8. septembra o 20.15 hodine.

Foto zdroj: Facebook