Finálový zápas LM v Lisabone sa skončil výhrou Bayernu Mníchov. PSG odišiel domov bez jedinej úspešnej strely.

Bayern Mníchov vyhrali Ligu majstrov už šiestykrát. Stalo sa tak v nedeľu v Lisabone, kde porazili PSG 1:0. Jediný gól zápasu sa podarilo streliť v 59. minúte Kingleymu Comanovi.

Pre Bavorov je pohár už treťou trofejou tejto sezóny. Prvé dve sú z Bundeslige Nemecka
a najvyššej domácej súťaže. Finálový zápas bol pre nich 22. víťazný zápas v rade.

Titul najlepšieho futbalového mužstva Európy naposledy získali pred siedmimi rokmi.
Vo finálovom zápase sa vtedy stretli s klubom Borussia Dortmund. Bavori odchádzali
zo stretnutia s víťazstvom 2:1.

Finálový zápas sa rozbiehal pomalšie. Prvé nádejné akcie prišli zo strany PSG. Ohroziť brankára Bayernu sa podarilo najprv Thiagovi Alcantara. 17. minúta priniesla zákrok Neymara, ktorému výhľad zatienil nemecký obranca. Jeho strela mierila priamo na Neuera.

Prvú gólovú šancu na strane víťazov mal Lewandowski, ktorému sa podarilo trafiť len žrď. Neskôr ohrozil brankára Parížanov hlavičkou, no gól sa nekonal. Na opačnej strane nevyužil veľkú šancu na skórovanie 21-ročný útočník Mbappe.

V druhom polčase prišlo na rozdávanie žltých kariet. Prvú dostal Gnarby, ktorý fauloval Neymara. Prvý a jediný gól zápasu prišiel v 59. minúte. Bayern rozohral akciu počínajúcu centrom Kimmicha. Zakončil ju Coman svojou strelou do brány PSG – 0:1.

Reakciou na gól bolo striedanie na strane PSG. Paredesa na ihrisku nahradil Verratti. Šancou na vyrovnanie bola Mbapeeho strela, ktorou bránku len tesne minul. Ďalšiu šancu nevyužil Marquinhos, ktorého loptu chytil nepriestrelný Neuer.

Bayern predvádzal pekné ofenzívne vystúpenie až do konca zápasu. Márna bola
aj individuálna akcia Mbappeho či strely Neymara a Choupa. Bayern si do brány loptu nepustil a na konci stretnutia sa tak tešil z tretej trofeje tejto sezóny.

Foto zdroj: Facebook