Aj napriek pandémii koronavírusu bude vo štvrtok odštartovaný druhý ročník ligy UEFA 2020/2021, kde sa v úvodných zápasoch predstavia kluby z Nemecka a Španielska. Na sobotu je naplánovaný zápas Portugalska, víťaza minuloročnej ligy proti Chorvátsku.

Francúzi sa proti Chorvátom po dvoch rokoch opäť postavia 8. septembra na záver druhého kola v Saint-Denis.

Hoci sú tieto zápasy v kalendári, organizátori nesľubujú, že sa všetky reálne aj odohrajú. Závisí to od vývoja situácie a opatreniami, ktoré sú s tým spojené. Právomoc zrušiť zápasy stojí na miestnych úradoch, preto UEFA nemá možnosť ich rozhodnutie meniť.

Aj tento rok by sa súťaže malo zúčastniť 55 národných družstiev, pričom sa zápasy budú konať 6 dní v mesiaci september na rôznych miestach po celom kontinente. Už teraz je známych viacero prípadov výskytu koronavírusu v tímoch. Pozitívne výsledky testov hlásili Francúzi, Španieli či Česi.

UEFA je jediná z konfederácie FIFA, ktorá využila možnosť realizovať zápasy aj v tomto období. Formát hry je rovnaký ako minulý rok, kluby sú rozdelené do skupín štyroch úrovní (A,B,C,D) a každý klub hrá s každým na domácej pôde aj v zahraničí. Z každej skupiny vzíde jeden víťaz, ktorý sa posunie na vyššiu úroveň a posledný zo skupiny o úroveň nižšie.

 

Foto zdroj: Facebook

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu