Slovenská futbalová reprezentácia bojuje o titul aj túto sezónu na čele s kapitánom Marekom Hamšíkom. Medzi najznámejších hráčov, tvoriacich mužstvo, patrí Róbert Mak, Lukáš Štetina, Ján Greguš, Peter Pekarík, či Milan Škriniar. Už 17. júla, v piatok sa v Trnave postavia slovenskí reprezentanti proti chorvátskemu klubu v rámci kvalifikácie EURO 2020.

Spomedzi družstiev, proti ktorým sa postaví Slovensko, je  najvyššie postavený klub Českej republiky, a síce na 45. mieste. Rebríček FIFA sa za posledné mesiace nezmenil, pretože kvôli pandémii koronavírusu sú súťažné aj prípravné zápasy prerušené.

Na prvom mieste je Belgicko a aktuálni majstri sveta, Francúzi, obsadili druhú priečku. Tretie miesto patrí Brazílčanom.

Medzi krajiny, s ktorými sa vo vyraďovacom súboji so postup na EURO 2020 stretne slovenské družstvo, patrí aj Írsko. To sa aktuálne nachádza na 34. mieste. Severné Írsko, ktoré bojuje v rámci druhej dvojice B-divízie, je na 36. pozícii a jeho súper, Bosna a Hercegovina, až na 49. mieste.  50. priečka patrí Škótsku a taký Izrael je ďaleko za týmito krajinami na 93. mieste.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu