O úvodný gól sa postaral Thomas Müller, Bayern viedol už v prvom polčase vysoko 4:1.

Miestenku do semifinále Ligy majstrov 2019/2020 si suverénne vybojovalo mužstvo Bayern Mníchov. O postupe sa rozhodlo v piatok v štvrťfinálovom zápase s hráčmi Barcelony.
Tí prehrali až 8:2.

O súperovi Bayernu sa rozhodne 19. augusta v zápase medzi Manchester-City a Olympique Lyon. S víťazom súboja si zahrá Bayern o finálovú miestenku na lisabonskom turnaji.

Počas celého zápasu viedol Bayern a to hneď po úvodnom góle hráča Thomasa Müllera. Barcelona krátko po ňom síce skórovala, avšak o pár minút na to Bayern zasiahol bránku ešte sedemkrát.

O víťazstvo sa zaslúžili hráči Ivan Perišič, Serge Gnabry, Joshua Kimmich, Robert Lewandowski a dvoma gólmi hráč Müller a Couti. Futbalisti Bayernu sa zapísali do histórie, sú prvým tímom s ôsmimi strelenými gólmi v Lige majstov vo vyraďovacej fáze.

Porazené mužstvo FC Barcelony po zápase s Bayernom neskrývalo sklamanie. Súboj označili za najväčšiu a potupnú prehru v celej histórii futbalového klubu.

O dva góly v zápase sa zaslúžili David Alabu vlastným gólom a hráč Barcelony Luis Suarez. Prehra Barcelony nezostane bez následkov. Prvou zmenou bude zrejme už avizovaný odchod trénera Quiqueho Setiena. O ďalších zmenách bude klub rokovať.

Kapitán Lionel Messi nedokázal stmeliť mužstvo a motivovať ho k výkonu. Hráči robili základné chyby v rozohrávkach a na skúsených hráčov Bayernu nemali šance. Futbalisti Bayernu boli výkonnejší vo viacerých oblastiach, v rýchlosti, presnosti a efektívnosti.

FC Barcelona zinkasovala až 8 gólov po prvýkrát od roku 1946 v zápase s hráčmi Sevilly
v pohári Španielska. Pred médiami vystúpil hráč Gerard Pique. Skonštatoval, že zápas bola jedna veľká katastrofa, ktorá vedie k zmenám v klube.

Foto zdroj: facebook