Zápas s klubom Manchestrom United môžu očakávať futbalisti FC Kodaň.

Pred bránami štvrťfinále Európskej ligy 2019/2020 ostali futbalisti Istanbulu Basaksehir. Ani so slovenskou posilou Martinom Škrtelom si nedokázali poradiť s hráčmi Kodane.

Ešte v marci sa odohral prvý zápas v ktorom Basaksehir porazil Kodaň 1:0. Toľko šťastia už nemali na odvetnom zápase v stredu, kedy podľahli Kodani 0:3. Zápas sa uskutočnil na dánskej pôde.

Rýchly vstup dokázali využiť futbalisti Kodane a v 4.minúte zápasu strelili prvý gól. Hráči Basaksehirmu s pomocou Günoka odvrátili pokus Jensena o gól v 13.minúte. Toľko šťastia však nemali v 52. minúte, kedy skóroval Wind 2:0. Víťazný gól Kodane strelil Falk v 62.minúte súboju. Ku koncu zápasu predviedli hráči Basaksehirmu ešte jeden neúspešný pokus o gól.

Futbalistov Kodane teraz čaká zápas s hráčmi Manchestra United. Súboj sa odohrá na záverečnom turnaji na neutrálnej pôde v Nemecku.

Osemfinálový zápas sa odohral aj medzi futbalistami Šachtar Doneck a VfL Wolfsburg. O výsledku sa rozhodlo jednoznačne v závere súboju, Šachtar Doneck zvíťazil na domácej pôde 3:0.

V zápase sa udeľovali aj červené karty. Prvá domácemu Davidovi Chocholavovi a druhá hosťovi Johnovi Brooksovi. Hráčom ich udelil rozhodca zo Slovenska Ivan Kružliak. Futbalisti Wolfsburgu na Olympijskom štadióne v Kyjeve nastúpili do zápasu s motiváciou streliť aspoň dva góly. Ich plány však nevyšli a hneď v úvode stretnutia sa museli brániť. Napriek tomu, že futbalisti Šachtaru vyvíjali stálu hrozbu, s pokusmi skórovať sa viackrát unáhlili.

Ani po viacerých vylúčeniach nedokázali hráči Wolsburgu využiť príležitosti. Po dlhom odolávaní, k záveru zápasu zinkasovali tri góly. O dva z nich sa zaslúžil hráč súboju Junior Moraesa.

Foto zdroj: Facebook