Neymarovi v otváracom góle asistovalo brvno, keď krátko po zakročení Moulina už v 14. minúte dostal loptu do súperovej siete. Konečný stav finálového zápasu PSG proti Saint-Etienne je 1:0.

Francúzsko dnes po štyroch mesiacoch zažilo prvé súťažné futbalové stretnutie.
Na štadióne Stade de France sa stretli hráči Paríža St. Germain a AS Saint-Etienne. O výsledku rozhodol len jediný gól, ktorý prišiel v 14. minúte zo strany Paríža. Skórujúcim hráčom bol Neymar, ktorého strela pre Paríž znamenala už trinásty Francúzsky pohár.

Fanúšikovia mali po tejto dlhej prestávke spôsobenej pandémiou možnosť dívať sa na finále priamo zo štadióna. Štadión s kapacitou pre 80 000 divákov sa však z bezpečnostných dôvodov naplnil len do počtu 5 000. Pred začiatkom stretnutia sa nezabudlo ani na obete pandémie a francúzskych zdravotníkov, ktorým bol venovaný potlesk.

Paríž St. Germain tak tento rok hral už šiesty finálový zápas Francúzskeho pohára
za sebou. Neymarovi v otváracom góle pomohlo brvno, keď po zakročení brankára Moulina dostal loptu do súperovej bránky. V 29. minúte bola Perrinovi udelená červená karta
za nepovolený zákrok na Mbappeho. Početná výhoda Paríža ich protivníkom ešte zmenšila šancu na vyrovnanie a do konca zápasu už ani na jednej strane gól nepadol.

Tuchelovi hráči oslavovali aj víťazstvo Ligue 1. Môžu si tak zopakovať úspechy sezóny 2017/18 a získať už tretiu trofej. 31. júna o ňu zabojujú vo finálovom zápase francúzskeho Ligového pohára proti Olympique Lyon. Účasť Mbappeho na Lige majstrov však
po finálovom zápase zostáva otázna. Z finále si totiž neodnesie len pohár, ale aj zranený členok po nepovolenom zákroku Perriho. Po dlhšom ošetrovaní bol v 33. minúte zápasu nahradený Pablom Sarabiom. Fanúšikovia si musia počkať na to, čo ukážu vyšetrenia.
Od nich sa odvíja Mbappeho účasť na štvrťfinálovom zápase Ligy majstrov, v ktorom si Paríž zahrá s Atlantou Bergamo už 12. augusta.