Po ukončení tejto sezóny si hráči užili týždňové voľno a bol im pridelený rozpis samostatných tréningov. Po oddychovom týždni nasledovalo spoločné stretnutie.

Aj v Seredi sa začala nezvyčajne krátka príprava futbalistov ŠKF iClinic Sereď na Fortuna ligu 2020/2021. Príprava deviateho tímu poslednej sezóny bude prebiehať v domácom prostredí. V rámci prípravy si tím zahrá proti Petržalke, Komárnu, Galante a nakoniec si
ako generálku na prvé ligové kolo vyskúša hru proti MTK Budapešť.

Podľa trénera Serede, Petra Léranta, o ďalšom angažovaní hráčov rozhodne aj ich výkon v prípravných zápasoch. Príchody a odchody sa riešia za pochodu. Najdôležitejším postom na obsadenie zostáva stopérsky post, keďže posledná sezóna sa ukončila len s troma hráčmi na tejto pozícii.

Keďže je tohtoročný proces prípravy skrátený, hráčom tímu nehrozí vypadnutie z tempa. Podľa trénera vypuknutie pandémie na Slovensku v posledných mesiacoch zmenilo podmienky prípravy, no tím sa im dokázal prispôsobiť a v novej sezóne bude rúbať ešte vyššie. Trúfa si na minulý rok nedosiahnutú prvú šestku.

V poslednom čase sa v klube venuje veľké percento času spolupráci s potenciálnymi partnermi. Generálny manažér klubu, Roman Adamčík, verí, že sa klubu podarí získať nových partnerov z okolia Serede. O tom, že klub patrí medzi rešpektovaných účastníkov vysokého futbalu, vôbec nepochybuje. Keďže je futbal na Slovensku veľmi rozšíreným a populárnym športom, je aj vhodným prostriedkom na mediálnu prezentáciu. Adamčík spomenul aj aktivitu akadémie mládeže ŠKF Sereď, ktorej riaditeľom je Miroslav Greguška. V nej každý deň pracuje 10 trénerov a viac než 150 detí. Podľa Adamčíka je aj z tohto hľadiska tohtoročná sezóna prelomová. Ak bude klub ďalej postupovať po tejto úspešnej ceste, zanedlho bude patriť medzi rešpektované zásobárne hráčov vysokej úrovne.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu