Bývalý tréner hokejovej reprezentácie prerušil svoje pôsobenie po vypuknutí pandémie koronavírusu

Craigovi Ramsaymu chýba Slovensko, a preto by chcel v našej krajine pomôcť hokeju v akejkoľvek pozícii. Kanaďan nevylučuje ani fakt, že by sa vrátil do reprezentácie ako asistent či pomocná sila. Zmluva, ktorú mal uzatvorenú na pozíciu hlavného trénera, sa náhle prerušila kvôli aktuálnej situácii vo svete. Trvať mala až do obdobia po kvalifikačnom turnaji o postup na ZOH 2022 v auguste.

Koncom februára sa ale Ramsay vrátil do USA, avšak kvôli pandémii sa už nevrátil. Plat bývalého trénera bol na jeho podnet využitý v prospech potrieb slovenského hokeja v období krízy.

Miroslav Šatan, prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja nedávno hovoril o tom, že sa s bývalým trénerom nerokoval o ďalšej spolupráci. Na druhej strane vyjadril pozitívny postoj k návratu Ramsayho do klubu.

Ten uviedol, že plánuje diskusiu so Šatanom, pretože mu dal sľub, že slovenskú reprezentáciu dostane na ZOH. Otvorený je rozličným návrhom, pretože ho hokejová pôda v našej krajine láka a užíva si ju. Slovensku je teda aktuálne Kanaďan oddaný a udržuje kontakt aj s hráčmi našej reprezentácie.

V týchto dňoch sa tréner zdržiava s rodinou na Floride, preto má čas na svoje deti a vnúčatá. Okrem toho hráva golf a kondíciu si udržuje pomocou plávania vo vlastnom bazéne. Za veľkou mlákou sa už vo veľkom rozbieha liga, ktorá prechádza reštartom. NHL sa má spustiť 1. augusta, pričom hneď prvý deň sú naplánované zápasy.

Foto: presilovka.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu