Po Skokanovi odchádza aj Haščák. Košický dres vymenia obaja za dres HK Poprad.

Hokejový klub Poprad na svojej sociálnej sieti nedávno fanúšikov informoval o novom prírastku do mužstva na sezónu 2020/21. Je ním ich vlastný odchovanec Marcel Haščák.

Posledné dva roky pôsobil tento slovenský útočník v Košiciach. Napriek predčasnému ukončeniu sezóny 2019/20, si v nej Haščák stihol zahrať 45 zápasov, streliť 33 gólov a pripísal si body aj za 22 asistencií. Získal titul najproduktívnejšieho hráča, najlepšieho strelca a obsadil štvrtú priečku ligového bodovania.

Za príčinu svojho opätovného príchodu do klubu udáva seriózne rokovanie s jeho vedením. Riaditeľ klubu, Ľudovít Jurinyi, si s Haščákom sadol a ich predstavy o budúcej spolupráci sa zhodovali. To považuje nový hráč tímu za najpodstatnejšie.

Haščák tiež priznal, že mu chýbala priazeň fanúšikov z Popradu. Napriek veľkému množstvu ponúk sa preto rozhodol ďalej pôsobiť doma. Popradský tím je preňho lákavým aj pre jeho vysoké ciele. Verí, že svojimi skúsenosťami pomôže tímu tieto ciele dosiahnuť.

V drese HK Poprad si Haščák zahrá po desiatich rokoch. V minulosti pôsobil v KHL v kluboch Dinamo Riga a Amur Chabarovsk. Majstrom sa stal až dvakrát s tímom českej extraligy, Komety Brno. Úspech zažil aj s HC Košice, ktorému sezóna 2010/11 priniesla výhru najvyššej súťaže Slovenska.

Haščák nie je jediným hráčom, ktorý sezónou 2019/20 ukončí spoluprácu s HC Košice, aby nastúpil do klubu Popradu. Ešte pred ním sa rovnako rozhodol Skokan.

Foto zdroj: Facebook

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu